Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Do Assassin's Creed Valhalla powróci ważna postać z Odyssey?

Uwaga na spoilery.

Wygląda na to, że Ubisoft planuje dla Assassin's Creed Valhalla wizytę ważnej postaci z przeszłości serii, w jednej z nadchodzących aktualizacji.

Doniesienia są na razie nieoficjalne i pochodzą z kwestii dialogowych, jakie w plikach gry znalazł leaker o pseudonimie „J0nathan”, który w przeszłości ujawniał już wiele ciekawostek.

Uwaga na spoilery poniżej!

Jeśli wierzyć informacjom, w nowej lokacji - na szkockiej wyspie Skye - dojdzie do spotkania Eivor z Valhalli oraz Kassandry, głównej bohaterki Assassin's Creed Odyssey.

Do wizyty dojdzie, ponieważ Eivor usłyszy o osobie, która do złudzenia przypomina Randvi, naszą doradczynię z osady Ravensthorpe. To bez wątpienia nawiązanie do przedpremierowych spekulacji. Według części graczy Randvi miała być właśnie Kassandrą, która pod koniec Odyssey pozyskała przedmiot gwarantujący nieśmiertelność.

J0nathan zapewnia, że nie wszystkie dialogi związane ze spotkaniem zostały dodane do gry, więc na szczegóły trzeba jeszcze poczekać.

Pomysł wydaje się jednak idealnie pasować do Valhalli, ponieważ linia fabularna we współczesności bezpośrednio nawiązuje do wydarzeń z Odyssey, właśnie w kwestii odnalezienia i przekazania Kaduceusza.

Po drugie, choć Kassandra była jedną z dwóch opcji głównego bohatera w poprzedniej odsłonie serii (obok częściej wybieranego brata, Alexiosa), to właśnie kobieta jest „kanoniczną” opcją.

Nie wiemy obecnie, kiedy aktualizacja - lub dodatek - ze Szkocją mógłby pojawić się w grze. Następne rozszerzenie - Oblężenie Paryża - debiutuje w przyszłym tygodniu, lecz Valhalla zapewne otrzyma dalsze treści.

Z drugiej strony, dialogi w plikach gry mogą być pozostałością planów, które nigdy nie zostaną zrealizowane, więc doniesienia warto obecnie traktować z przymrużeniem oka.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze