Assassin's Creed Odyssey

Assassin's Creed Odyssey nie boi się eksperymentować. Seria przeszła długą drogę, a Odyseja jest dowodem, że zmierza w dobrym kierunku.

Najważniejsze

Assassin's Creed Odyssey - gameplay prezentuje początek dużego dodatku

Dziś debiutuje pierwszy odcinek Dziedzictwa Pierwszego Ostrza - fabularnego rozszerzenia do Assassin's Creed Odyssey. Serwis IGN udostępnił film prezentujący początkowe minuty z DLC.

Uwaga - możliwe spoilery.

W nagraniu pokazano misję otwierającą dodatek. Bohater (Alexios lub Kassandra) musi rozprawić się z grupą Spartan, którzy najechali i spalili pobliską wioskę. Następnie spotyka nieznajomego ratującego podopiecznego z opresji.

Czytaj więcej...

Assassin's Creed Odyssey - easter-eggi i sekrety

Czarna Pantera, Książę Persji i inne.

Assassin's Creed Odyssey zadebiutowało wczoraj, ale gracze zdołali już odkryć wiele sekretów umieszczonych w produkcji. Gra zawiera odniesienia (tak zwane easter-eggi) do innych tytułów i produktów popkultury.

Assassin's Creed Odyssey było bliskie ukończenia rok temu

Ubisoft nie zamierza wydawać nowych części co 12 miesięcy.

Niektórzy krytykują Ubisoft za zbyt częste wydawanie gier z serii o zabójcach w kapturach, twierdząc, że deweloperzy mają mało czasu na prace. Okazuje się jednak, że Assassin's Creed Odyssey było bliskie ukończenia rok temu.

Assassin's Creed Odyssey - Recenzja

Po olbrzymich przemianach w poprzedniej części, seria przygód o dzielnych Asasynach i złowieszczych Templariuszach zaskakuje dalszymi zmianami. Assassin's Creed Odyssey na pierwszy rzut oka to kalka egipskiego Origins. Nic bardziej mylnego - otrzymujemy mocno odczuwalną ewolucję w stronę gatunku RPG. To nie jest już Assassin's Creed sprzed dekady, co nie zmienia faktu, że gra robi piekielnie dobre wrażenie.

Trudno przejść obojętnie obok nowego Asasyna, gdy widzimy, jak czerpie inspiracje z najlepszych elementów Wiedźmina 3, Cienia Mordoru czy nawet Dynasty Warriors. Ubisoft wyraźnie zapożycza rozwiązania z innych gier. Można było pomyśleć, że nie wszystkie będą pasować do tego cyklu, a teraz trudno nam sobie wyobrazić, że zaimplementowanych nowości mogłoby zabraknąć w przyszłych odsłonach.

Asasyn w spartańskim hełmie i z włócznią w dłoni z pewnością różni się od bohaterów starszych części serii. Nie jest jeszcze zakapturzonym zabójcą, bo Bractwo dopiero się narodzi. Obserwujemy jednak, jak następstwa pewnych wydarzeń rodzą powoli całą ideę walki z opresją. Fabularnie wszystko jest wyjaśnione i warto zaufać zamysłowi scenarzystów.

Czytaj więcej...

Gameplay z Assassin's Creed Odyssey pokazuje wielką bitwę i eksplorację

Serwisy, które uzyskały dostęp do Assassin's Creed Odyssey, zaczęły publikować materiały prezentujące fragmenty rozgrywki z gry. Nagrania koncentrują się na różnych elementach tytułu.

Gameplay udostępniony przez IGN skupia się na eksploracji starożytnej Grecji. Kierujący poczynaniami Alexiosa dziennikarze podejmują się zróżnicowanych aktywności, biorąc na przykład udział w wielkiej bitwie między Spartanami a Ateńczykami.

W starciu naprzeciwko siebie staje kilkudziesięciu żołnierzy. Celem jest zmniejszenie paska wskazującego na siły wroga do zera poprzez eliminowanie kolejnych przeciwników. W filmie pokazano też morską żeglugę.

Czytaj więcej...

Assassin's Creed Odyssey - nowy trailer przypomina o premierze

Przedstawiciele Ubisoftu opublikowali dziś nowy zwiastun Assassin's Creed Odyssey. Materiał przypomina o zbliżającej się premierze gry - nowa odsłona cyklu debiutuje 5 października.

Odyssey zabiera graczy do 431 roku p.n.e., a konkretnie do starożytnej Grecji, gdzie akurat rozpoczyna się wojna peloponeska. Bohater lub bohaterka będą mogli wybrać stronę konfliktu, po której się opowiedzą, choć pochodzą ze Sparty.

Co ciekawe, tym razem nie wcielamy się w Asasyna. Wątki związane z Bractwem zapewne pojawią się w grze w jakiejś formie, ale bohaterowie nie zostaną członkami zakonu.

Czytaj więcej...

Prace nad Assassin's Creed Odyssey ukończone

Gra osiągnęła „złoty” status.

Przedstawiciele firmy Ubisoft ujawnili, że Assassin's Creed Odyssey osiągnęło tak zwany „złoty” status. To oznacza, że prace nad podstawową wersją kolejnej odsłony cyklu zostały zakończone.

Assassin's Creed Odyssey - gameplay prezentuje początek kampanii fabularnej

Serwis Gaming Trend opublikował trwający blisko pół godziny gameplay z Assassin's Creed Odyssey. Materiał prezentuje początek kampanii fabularnej tegorocznej odsłony cyklu.

Uwaga - możliwe spoilery!

Film zarejestrowano podczas zorganizowanego niedawno pokazu dla przedstawicieli mediów. Nagranie pochodzi z wersji PC, którą uruchomiono w rozdzielczości 4K i maksymalnych ustawieniach graficznych.

Czytaj więcej...

Assassin's Creed Odyssey - wymagania na PC

Jest też konfiguracja dla rozdzielczości 4K.

Ubisoft opublikował wymagania sprzętowe Assassin's Creed Odyssey w wersji PC. Przedstawiciele firmy podkreślają, że edycja nie jest zwykłym portem z konsol i została przygotowana od zera.

ArtykułGraliśmy w Assassin's Creed Odyssey

Znajoma rozgrywka z lepszym systemem walki.

Assassin's Creed Odyssey przywodzi na myśl ubiegłoroczną, egipską odsłonę serii - choćby z uwagi na zbliżoną otoczkę wizualną. Siłą rzeczy, Grecja oferuje sporo podobnych krajobrazów. Identyczny jest też system poruszania się. Jedno z pewnością nowa część robi jednak lepiej. Chodzi o walkę, która mocniej angażuje.

Gameplay z Assassin's Creed Odyssey prezentuje walkę na morzu i rektutację

Dziennikarze IGN opublikowali pięciominutowy materiał prezentujący zmiany w walce morskiej w Assassins Creed Odyssey. Do serii powraca możliwość abordażu zniszczonego statku i toczenia na pokładzie walki - tak jak w czwartej odsłonie cyklu, Black Flag.

Na szerokich wodach kluczem jest nabranie odpowiedniej prędkości i staranowane wrogiego statku. Ostateczny atak może nawet rozpołowić okręt nieprzyjaciela. Wtedy możemy zanurkować, by złupić skarby z wraku, ale trzeba uważać na rekiny.

Główną bronią w walce na morzu są jednak strzały i włócznie, które zastępują armaty z Black Flag. Warto celować w czułe punkty okrętu, aby szybciej go zniszczyć.

Czytaj więcej...

Gameplay z Assassin's Creed Odyssey przedstawia ataki z teleportacją

Dziennikarze portalu IGN opublikowali dziesięciominutowy fragment rozgrywki z Assassin's Creed Odyssey. W materiale widzimy cichy atak na wrogi obóz oraz magiczne ataki specjalne.

Główny bohater - Alexios - otrzymuje od Hipokratesa zadanie odzyskania bezcennych notatek greckiego lekarza, ukrytych przez nieprzyjaciół. Skrytobójca eliminuje więc kolejnych wrogów na swojej drodze, nie wywołując alarmu.

W Odyssey kultowe ukryte ostrze zastępuje Włócznia Leonidasa (a dokładniej jej metalowa część), której protagonista używa jak sztyletu. Broń służy do eliminacji na krótki dystans, ale twórcy przygotowali też ataki magiczne, obecne z racji posiadania przez podopiecznego potężnego Fragmentu Edenu.

Czytaj więcej...

Gameplay z Assassin's Creed Odyssey przedstawia strzelanie przez ściany

Twórca materiałów na YouTube - JorRaptor - opublikował fragment rozgrywki z Assassin's Creed Odyssey. Materiał prezentuje nowy system walki na dystans - pojawia się też umiejętność, dzięki której bohater trafia wrogów przez ściany.

Twórcy przygotowali wiele zmian w stosunku do Origins. Nie mamy już podziału na kilka typów łuków, które w dużym uproszczeniu działaniem przypominały karabin snajperski, strzelbę czy pistolet maszynowy. Zamiast tego możemy dostosować łuk, zmieniając właściwości broni, by służyła we wspomniany sposób.

Pojawiają się też nowe strzały specjalne. Oprócz ognistych i zatrutych otrzymamy paraliżujące, a także strzały śmierci - zadające większe obrażenia i poruszające się szybciej.

Czytaj więcej...

Na stronie Ubisoftu opublikowano wpis dotyczący strategii firmy w najbliższej przyszłości. Lionel Raynaud, wiceprezes kanadyjskiego oddziału Ubisoftu tłumaczy, jak producent zamierza tworzyć „nieskończone” doświadczenia i łączyć różne przygody w obrębie jednej produkcji.

Assassin's Creed Odyssey zaoferuje więcej misji bez walki

Oraz kilka zakończeń. Nowe szczegóły.

Assassin's Creed Odyssey jest jedną z gier dostępnych do przetestowania na targach E3 w Los Angeles. Dziennikarze Kotaku dokładnie zapoznali się z demem i porozmawiali z deweloperami, by przygotować listę najciekawszych szczegółów na temat nowej odsłony serii.

Assassin's Creed Odyssey - pierwszy trailer z ujęciami z Grecji

Ubisoft ujawnił oficjalnie Assassin's Creed Odyssey. Gra zadebiutuje 5 października. Zaprezentowano zwiastun, a także materiał z rozgrywką.

Bohater - lub bohaterka - zyska dostęp do broni swojego przodka, Leonidasa. Dzięki ostrzu legendarnej włóczni, w boju wykorzystamy różnorodne umiejętności specjalne.

W filmie z rozgrywką możemy przyjrzeć się zdolnościom w akcji. Spartanka mierzy się z najemnikiem. Tacy wojownicy będą prawdopodobnie polować na bohatera. Widzimy też dialogi oraz sceny bitewne.

Czytaj więcej...