Assassin's Creed Odyssey - Śmierć i zniszczenie, Kłopoty w kamieniołomach, Upadek

Misje główne (rozdział Raj utracony): zadania, w których osłabiamy siły Paros.

Rozdział ten rozpocznie się automatycznie po ukończeniu poprzedniego o nazwie Spotkanie.

W trakcie dwóch misji, Modlitwy matki oraz Nadrabiając stracony czas, po wielu wysiłkach w końcu docieramy do Myrrine, z którą bohater może porozmawiać o przeszłości.

Myrrine zarządza wyspą Naksos i obecnie ma problem z zachodnimi sąsiadami z wyspy Paros, którzy związali się sojuszem z Ateńczykami.

Celem głównego bohatera będzie wzięcie udziału w kilku misjach, które mają za zadanie osłabić wpływy wojowniczego sąsiada. Pamiętaj, że misje możesz wypełniać w dowolnej kolejności.

Zadania opisane na tej stronie:

  • Śmierć i zniszczenie
  • Kłopoty w kamieniołomach
  • Upadek.

Śmierć i zniszczenie

W celu rozpoczęcia tej misji dodatkowej udaj się na naradę do Myrrine, która odbywa się w północno zachodniej części wyspy (A).

Dowiesz się tam o zabójcach, którzy zostali przysłani, aby zabić matkę bohatera. Skieruj się do jaskini na południu (B). Wejdź do środka i rozpraw się z przeciwnikami w pierwszym pomieszczeniu. Następnie rusz przed siebie, wejdź na podwyższenie i przejdź przez szczelinę.

074

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

W ten sposób trafisz do pomieszczenia z dwoma zabójcami (1, 2). Dobrze jest zakraść się do jednego i zaatakować go znienacka, co znacznie go osłabi. Następnie rozpraw się z wrogami, a po walce przeszukaj pomieszczenie. Na koniec powróć do Myrrine z wiadomością o wykonaniu zadania.

Kłopoty w kamieniołomach

Po przyjęciu tego zadania dowiesz się o misji Euneasza, który na polecenie Myrrine popłynął na Paros z misją dyplomatyczną. Kapitan i załoga nie wrócili, a celem bohatera będzie sprawdzenie, co się stało.

075

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Wejdź na pokład i skieruj się na plażę (A) na wyspie Paros. Znajdziesz tu szczątki okrętu oraz ledwo żywego żołnierza, który powie, że Euneasz jest przetrzymywany w lokalnym kamieniołomie (B).

Udaj się we wskazane miejsce i dostań się do środka, najlepiej wspinając się po skale. W ten sposób niezauważenie dotrzesz w pobliże klatki z Euneaszem (1). Poczekaj, aż pobliscy strażnicy się rozejdą lub wyeliminuj ich po cichu, a potem uwolnij więźnia. Wejdź na górę po drabinie na lewo od klatki i ucieknij z więźniem po skałach.

Kiedy oddalicie się od kamieniołomu, porozmawiaj z uwolnionym więźniem. W tym momencie misja się zakończy. Pamiętaj, że jeśli nie zachowasz ostrożności, to strażnicy będą mogli zabić Euneasza podczas ucieczki - w takim przypadku poinformuj Myrrine o niepowodzeniu misji.

Upadek

Zadanie to posiada charakter strategiczny, a jego celem jest osłabienie władzy na wyspie Paros. Można je wykonać niejako przy okazji wypełniania zadania Kłopoty w kamieniołomach.

076

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Jak najlepiej osłabić wrogą pozycję na wyspie? Skieruj się do kamieniołomów (A), gdzie znajduje się sporo wrogich żołnierzy, a także skrzyń ze skarbem (1) i zapasów wojskowych.

Rozprawiaj się z przeciwnikami, plądruj skrzynie i pal zapasy, dzięki czemu wroga władza szybko stopnieje. Oczywiście najbardziej opłacalne są dwie ostatnie czynności. Gdybyś miał problemy z lokalizowaniem takich miejsc, to wspomóż się Ikarosem.

Kiedy władza (jej wskaźnik wyświetla się w prawym dolnym narożniku ekranu) spadnie wystarczająco, to zadanie zakończy się automatycznie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami