Assassin's Creed Odyssey - Ostracyzm, Ucieczka z Aten, Jadowite spotkanie

Misje główne (rozdział Droga na sympozjon): wypełniamy trzy zadania dla Peryklesa. 

Po zakończeniu misji Witaj w Atenach, w której dotarłeś do Attyki i kolebki demokracji, bohater trafił na przemowę między Peryklesem i Kleonem.

Po jej zakończeniu, dzięki Herodotowi, udało spotkać się z tym pierwszym, który może dysponować interesującymi informacjami.

Okazuje się jednak, że mówca niczego nie poda na tacy. Jeśli bohater pomoże mu w rozwiązaniu kilku spraw, to wtedy spełni jego życzenie.

Aby kontynuować przygodę z Peryklesem i dostać się na sympozjon należy najpierw wypełnić trzy misje fabularne. Chodzi mianowicie o następujące zadania:

  • Ostracyzm
  • Ucieczka z Aten
  • Jadowite spotkanie

Kolejność, w jakiej przystąpi się do ich rozwiązywania nie gra roli. Najważniejsze, aby ukończyć wszystkie.

Ostracyzm

W celu rozpoczęcia tego zadania skieruj się do człowieka Peryklesa (A), który będzie czekał w miejscu, gdzie ma odbyć się sąd.

Na miejscu dowiesz się, że twoim celem będzie podmienienie dwóch ostrakonów z głosami, co zadecyduje o wyniku głosowania obywateli. Aby to uczynić skieruj się do budynku Logismos w agorze (B).

044

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Przy pomocy Ikarosa zlokalizuj dwie pieczęcie (1, 2) oraz oznacz sobie strażników. W ten sposób łatwiej będzie się wkraść na teren posesji, a potem niezauważenie dotrzeć do obydwu pokoi. Po podmianie ostrakonów wróć do człowieka Peryklesa i zobacz, jak skończy się głosowanie. Na koniec poznasz Sokratesa, z którym porozmawiaj.

Ucieczka z Aten

Kolejne zadanie, które musisz wykonać dla Peryklesa, polega na odnalezieniu Fidiasza i udzielenia mu pomocy w ucieczce z miasta.

Udaj się do pracowni Fidiasza (A), do której możesz dostać się korzystając ze ściany lub przechodząc przez główne przejście. W drugim przypadku natkniesz się na strażnika, któremu możesz zapłacić (w dalszej części wejdzie do magazynu) lub rozprawić się z nim.

045

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Fidiasz przebywa na piętrze, na które się wdrap. Po rozmowie opuść budynek - jeśli zostawiłeś strażnika w spokoju, to teraz pojawi się dwóch wartowników (1). Możesz z nimi walczyć albo skorzystać z belek z prawej (2), żeby niezauważenie dotrzeć do wyjścia (3).

Skieruj się teraz do portu w Pireusie (B). Jeśli jest dzień, to podejdź do wyznaczonego miejsca i skorzystaj z medytacji (pojawi się odpowiedni klawisz). Po nastaniu mroku wejdź z Fidiaszem na pokład statku i zacznij płynąć na leżącą na południu wyspę Serifos (C). Po drodze możesz trafić na wrogie statki, z którymi możesz walczyć lub im uciec. Po dotarciu do portu misja zakończy się.

Jadowite spotkanie

Jest to następna misja, którą należy wykonać, aby dostać się na sympozjon Peryklesa. Aby je rozpocząć skieruj się do domu Metiochosa (A) ma południowym zachodzie miasta.

046

Po dotarciu na miejsce okaże się, że w domu mężczyzny znajdują się węże (1). Eliminuj je, najlepiej z dystansu przy pomocy łuku. Na koniec uwolnij właściciela posiadłości. Zyskasz od niego trop prowadzący do oprawców (B).

Udaj się na zachód i przeprowadź dochodzenie. Sprawdź teren z wężami, dokument na piętrze i zwłoki leżące na ziemi. Po chwili pojawią się oprawcy. Korzystając z przemocy lub perswazji przekonaj ich, aby powiedzieli, kto ich nasłał.

Wskażą sprzedawcę węży (C) przebywającego na zachód od miasta. Udaj się do niego (3) i, uważając na okoliczne węże, rozpraw się z rywalem. Po wszystkim wróć do zleceniodawcy.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami