Na oficjalnym kanale YouTube firmy PlayStation opublikowano nowy materiał wideo, w którym przedstawiciele PS Underground prezentują fragmenty rozgrywki z God of War.

Materiał rozpoczyna walka z trollem. Podobnych przeciwników widzieliśmy już w różnych materiałach, ale tym razem dowiadujemy się, że każdy taki wróg jest inny - ma własne imię, nieco odmienny styl walki, a także inny wygląd.

Trochę później, po walce z wilkami, widzimy też przykład prostego wyzwania związanego z otwieraniem skrzyni. By odblokować dostęp do skarbów, bohater musi znaleźć i zniszczyć trzy pieczęcie runiczne.

Pozostałe fragmenty to głównie eksploracja mroźnych lokacji.

God of War debiutuje 20 kwietnia na PS4. Posiadacze PlayStation 4 Pro otrzymają wybór między wyświetlaniem obrazu w skalowanym 4K lub większą płynnością rozgrywki (nie potwierdzono jednak stałego poziomu 60 FPS).

Nowa odsłona to mocne odejście od ustalonej formuły, choć nie mamy do czynienia z restartem cyklu. Bohaterem jest ten sam Kratos, który kilka lat temu dokonał brutalnej zemsty na bogach Olimpu w mitologicznej Grecji.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz dołączył do nas w 2013 roku. Zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.