Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konferencja Xbox w czerwcu ma konkretny termin. Zaraz po niej pokaz tajemniczej gry

Aktualizacja: tajemnicza gra to Call of Duty, będzie też nowe Gears.

Aktualizacja: Doniesienia Toma Warrena z redakcji The Verge uchylają rąbka tajemnicy o konferencji Microsoftu. Tematem pokazu Direct ma być Call of Duty, wcześniej zobaczymy też nową odsłonę Gears of War - lub po prostu Gears.

Dziennikarz potwierdził tym samym swoje słowa z początku kwietnia, kiedy mowa była o rzekomym Call of Duty: Black Ops Gulf War. Właśnie ten tytuł przedstawia podobno logo z potrójną głową dzikiego psa. Informacje pochodzą ze „źródeł zaznajomionych z planami Microsoftu”.

Warren twierdzi też, że oprócz wspomnianego Gears, na właściwym pokazie poznamy też daty premier Microsoft Flight Simulator 2024, Avowed, Indiana Jones i Wielki Krąg oraz dodatku Shattered Space do Starfield.

Tak wyglądają przybliżone daty premier wspomnianych gier według źródeł dziennikarza:

  • Starfield Shattered Space - wrzesień
  • Call of Duty - pod koniec października
  • Avowed i Microsoft Flight Simulator 2024 - listopad
  • Indiana Jones i Wielki Krąg - grudzień

Oryginalna wiadomość: Microsoft podał konkretny termin czerwcowej prezentacji Xbox Games Showcase. Zaraz po transmisji odbędzie się także kolejna prezentacja z cyklu Direct, tego przeznaczonego dla pojedynczych tytułów.

Pisząc konkretnie, Xbox Games Showcase odbędzie się w niedzielę - 9 czerwca - o godzinie 19:00 polskiego czasu. Transmisję obejrzymy w serwisach YouTube, Twitch lub na Facebooku. To pierwsza taka impreza łącząca projekty już nie tylko od Xbox i Bethesdy, ale także od Activision oraz Blizzarda.

Interesująco zapowiada się wspomniany Direct. Szczegóły są skąpe, a Microsoft zapewnia, że mowa o „kolejnej odsłonie lubianej serii”. Zaprezentowane logo przypomina nieco medalion szkoły wilka z Wiedźmina, ale na tę serię oczywiście nie ma co liczyć i najbezpieczniej postawić zapewne na kolejne Call of Duty, zwłaszcza że w tle jest coś przypominającego amerykański Kapitol .

W styczniu obecnego roku Xbox przeprowadził już pokaz Developer Direct, koncentrujący się na pięciu pozycjach. Stąd wiemy, że Ara: History Untold, Avowed czy Indiana Jones and The Great Circle - trzy z nich - powinny ukazać się jeszcze w tym roku, więc można oczekiwać, że poznamy konkretne terminy.

Poza tym w ostatnim okresie sporo mówi się o rzekomym powrocie Gears of War, więc taka zapowiedź zapewne nie byłaby dużą niespodzianką. Fani z pewnością będą też czekali na nowe informacje na temat Fable. A do tego data premiery Hollow Knight: Silksong. Na pewno.

Read this next