Cykl God of War może przenieść akcję do Egiptu lub do epoki Majów

Nie tylko wikingowie.

Najnowsza odsłona gry akcji God of War zaskoczyła wielu fanów rezygnacją ze świata greckich mitów na rzecz nordyckiej mitologii. Okazuje się, że to może być dopiero początek innowacji w kwestii czasu i miejsca akcji.

- Greckie gry to była grecka epoka God of War - przyznaje reżyser Cory Barlog w najnowszym numerze magazynu Game Informer. - Idąc dalej, kolejnym systemem mitologicznych wierzeń jest nordycka epoka God of War. Ale możemy ostatecznie odwiedzić też egipskie czasy, erę Majów i tak dalej, i tym podobne.

1
Ładna zbroja

Niewiele brakowało, by deweloper, zaangażowany w popularny cykl od samego początku, nie otrzymał szansy na stworzenie kolejnej części. Po premierze God of War: Wstąpienie w 2013 roku przyszłość Kratosa stała bowiem pod sporym znakiem zapytania.

- Wiele osób wewnątrz organizacji chciała, by God of War udało się na odpoczynek - wspomina Shannon Studstill, szefowa Sony Santa Monica. - Nawet podczas pierwszych prezentacji słyszałam, że muszę bardzo się postarać, by przekonać decydentów, że powinniśmy zrobić kolejną część.

Barlog przyznaje, że jednym z problemów była dość ograniczona grupa odbiorców - pomimo sporej popularności. Aby przetrwać na rynku, God of War musi stać się jeszcze większą licencją.

- To było dla mnie ważne, ponieważ uważam, że musimy dotrzeć do większej grupy docelowej - wyjaśnia reżyser. - Chcę, by gra trafiła do wielu osób, na poziomie Uncharted i Assassin's Creed. Chcemy, by cykl znacznie się rozrósł.

- Stało się dla mnie jasne, że pozwoliliśmy serii nieco podupaść - dodaje Studstill. - God of War było coraz starsze, Kratos stał się tym hardcore'owym wymiataczem. Gracze zastanawiali się pewnie, co dalej. Poczułam, że w celu odświeżenia cyklu musieliśmy naprawdę sporo pozmieniać.

God of War ukaże się jeszcze w tym roku, wyłącznie na PS4.

Nowy tytuł zabiera graczy do krainy z nordyckiej mitologii, co oznacza zupełną zmianę otoczenia i klimatu w porównaniu do poprzednich odsłon serii. Gra nie resetuje jednak historii serii i bohatera, a akcja rozgrywa się po wydarzeniach z God of War 3.

Pod względem rozgrywki nowa odsłona także zrywa z tradycją. Kamera umiejscowiona jest tym razem blisko za plecami bohatera, sprawiając wrażenie bliższego kontaktu z walką i otoczeniem.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami