Już 35 milionów osób zagrało w Overwatch

Sukces sieciowej strzelanki.

Blizzard pochwalił się na Twitterze, że w sieciową strzelankę Overwatch zagrało już ponad 35 milionów osób. Produkcja ukazała się w maju ubiegłego roku na PC, PS4 i Xbox One.

Zainteresowanie tytułem stale rośnie. Wkrótce po debiucie było to 7 milionów graczy, a w połowie czerwca już 10 mln. W kwietniu tego roku poinformowano o przekroczeniu poziomu 30 mln.

1
Ryuu ga waga teki wo kurau! Czy jakoś tak.

Należy pamiętać, że osiągnięcie pułapu 35 mln użytkowników nie oznacza oczywiście, że wszyscy pozostają aktywni. Nie można też rozumieć tej liczby jako sumy sprzedanych egzemplarzy.

Mimo tego, Overwatch to na pewno wielki sukces dla Activision Blizzard i licencja, która najszybciej w historii połączonych firm wypracowała przychody na poziomie miliarda dolarów.

Obecnie w grze trwa akcja pod nazwą Halloweenowa Groza 2017, do 1 listopada. Oferuje dekoracje na mapach Hollywood i Eichenwalde, ponad 50 tematycznych przedmiotów kosmetycznych oraz powrót trybu Zemsta dra Złomensteina z ubiegłego roku.

Ta ostatnia opcja zabawy powraca w identycznej formie - wraz z trzema innymi graczami stawiamy czoła menażerii przeciwników, wliczając w to samego dra Złomensteina, jego potwora, Dyniarza, tajemniczą czarownicę oraz armię złomników.

Jednocześnie Blizzard walczy z „toksycznym” zachowaniem graczy w Overwatch. Blizzard podjął dyscyplinarne akcje już przeciwko niemal pół miliona użytkowników, co przekłada się na sporo pracy.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami