Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Overwatch 1 przestanie istnieć w październiku. Znamy datę końcową

Pora na Overwatch 2.

Końcową datą istnienia Overwatch 1 będzie 2 października. Po upływie 27 godzin - jeśli wszystko pójdzie sprawnie - zagramy w Overwatch 2, które pozostanie jedyną aktywną odsłoną serii.

Mowa o 2 października w amerykańskiej strefie czasowej, co w niektórych terytoriach gdzie indziej na świecie może oznaczać już 3 października. Overwatch 2 debiutuje 4 października.

- Na około dzień przed premierą Overwatch 2 wyłączymy serwery Overwatch 1 - wyjaśniał Jon Spector z Blizzarda podczas rozmowy z dziennikarzami. - Praktycznie oznacza to, że 2 października będzie ostatnim dniem, w którym można będzie zagrać w Overwatch 1. Potem nastąpi 27-godzinna przerwa, którą wykorzystamy do uruchomienia serwerów Overwatch 2.

- Damy obecnym posiadaczom Overwatch możliwość pobrania Overwatch 2 nieco wcześniej, w ramach pre-loadu - dodał menedżer. - Jeśli ktoś posiada Overwatch 1, dostanie Overwatch 2 w ramach aktualizacji. Jeśli ktoś jest nowym graczem, od 4 października będzie mógł pobrać Overwatch 2 za darmo.

Wszystko jasne. Pozostaje mieć nadzieję, że premierowa obędzie się bez większych zakłóceń, lecz widzieliśmy już za dużo debiutów gier sieciowych, by spodziewać się takiej sytuacji. Przejście na model Free to Play oznacza też inne kontrowersje, związane choćby ze sposobem pozyskiwania nowych postaci.

Read this next