Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

McCree z Overwatch zmieni imię - bazujące na kontrowersyjnym deweloperze

Prawdziwy Jesse McCree odszedł ze studia.

Blizzard poinformował, że zmieni imię McCree w sieciowej strzelance Overwatch. Postać była bowiem wzorowana na deweloperze, który odszedł niedawno z firmy w wyniku kontrowersji.

Jesse McCree - o nim mowa - był ostatnio głównym projektantem Diablo 4. W sierpniu opuścił studio, razem z Luisem Barragą (reżyserem Diablo 4) oraz Jonathanem LeCraftem (projektantem World of Warcraft).

Oficjalne powody odejść nie są znane, lecz Blizzard jest obecnie w samym środku ogromnych kontrowersji, związanych z oskarżeniami o seksualne napastowanie i dyskryminację kobiet w studiu. Cała trójka została prawdopodobnie zwolniona - lub poproszona o rezygnację.

It's high noon

Jesse McCree pojawiał się na zdjęciach z tak zwanego „Cosby Suite”. W tym pokoju hotelowym na imprezie BlizzCon 2013 miało dojść do wielu nadużyć. Pomieszczenie wynajęto podobno na nazwisko Aleksa Afrasiabiego, którego zwolniono już rok temu.

„Zbudowaliśmy uniwersum Overwatch wokół założenia, że jedność, równość i nadzieja to materiały budujące lepszą przyszłość. W ramach rozmów na temat tego, jak sami mamy pokazać przywiązanie do tych wartości, doszliśmy do wniosku, że potrzebna jest zmiana imienia postaci znanej obecnie jako McCree” - napisano w oświadczeniu na Twitterze.

Nie podano, jakie będzie nowa nazwa dla futurystycznego kowboja. Nie jest to pierwszy problem związany z bohaterem, ponieważ na wrzesień zaplanowano w sieciowej strzelance nowe wydarzenie fabularne - właśnie z McCree w centrum. Z powodu kontrowersji całość opóźniono.

Jesse McCree, ten prawdziwy

„W przyszłości imiona postaci w grze nie będą już bazowały na prawdziwych pracownikach. Będziemy też skrupulatniej przyglądać się innym nawiązaniom do prawdziwego świata w Overwatch” - dodaje Blizzard w komunikacie.

McCree został „porzucony” już nieco wcześniej. Komentatorzy Brennon „Bren” Hook oraz Josh „Sideshow” Wilkinson przestali wymawiać imię postaci już podczas niedawnych meczów esportowej ligi Overwatch.

Blizzard potwierdził także, że wszelkie nawiązania do McCree, Barrigi oraz LeCrafta zostaną usunięte również z World of Warcraft - gdzie są nadal obecne.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze