Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard zmienił zasady w trakcie trwania meczu. Zawodnicy zastrajkowali

Kontrowersje w Overwatch.

Blizzard wywołał kontrowersje podczas wczorajszego meczu w lidze Overwatch Contenders, zmieniając zasady potyczki w czasie jej trwania. Jak można się domyślać, zawodnicy nie byli zadowoleni.

Mowa o finale drabinki wygranych, między 01 Esports oraz Munich Esports. Starcia rozgrywane są zazwyczaj w formacie „najlepszy z pięciu” rund, lecz tym razem miano grać „najlepszy z siedmiu”. Gracze poprosili nawet o potwierdzenie i organizatorzy zapewnili, że nie ma mowy o pomyłce.

Munich wyszedł na prowadzenie 3:0, lecz przeciwnicy zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do wyniku 3:2. Emocje były więc spore i zapowiadał się epicki comeback, lecz nagle odezwał się Blizzard. Jak wyjaśniono, mecz należy zakończyć, ponieważ jest jednak w formacie „najlepszy z pięciu”.

Zawodnicy 01 Esport nie byli zadowoleni, spadając tym samym do drabinki przegranych, gdzie mieli zagrać z zespołem Ex Oblivione. Obie drużyny doszły do zgody, by na znak sprzeciwu odmówić rozegrania spotkania. „Wierzymy że [ta sytuacja] i ogólny brak komunikacji wpłynęły na rzetelność turnieju” - napisano w uzasadnieniu.

Zapis meczu, podczas którego strajkowano. Gracze celowo nie robią zbyt wiele.

Zawodnicy ostatecznie podeszli do komputerów, lecz zbytnio nie starali się wykonywać celów na mapie czy w ogóle rywalizować, więc organizatorzy wręczyli ostrzeżenia i zagrozili dyskwalifikacją. W mediach społecznościowych zrobiło się jednak głośno i fani zaczęli krytykować Blizzard, co sprawiło, że statecznie zwyciężył rozsądek i obiecano, że mecz 01 Esports oraz Munich Esports zostanie dzisiaj dograny do końca.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze