Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Wyzwoleniec

Bierzemy udział w aukcji niewolników.

Jest to jedna z misji pobocznych, która jest dostępna w Dziedzińcu Memoviry - jednej z lokacji w Torment: Tides of Numenera. Aby ją rozpocząć udaj się na aukcję niewolników (#4 na mapie Dziedziniec Memoviry) i rozpocznij rozmowę z Parsimem Flintem prowadzącym aukcję. Możesz wypytać go o kilka rzeczy związanych z niewolnictwem, a następnie wyrazić zainteresowanie zakupem jednego z niewolników.

Wprawdzie początkowo Parsim powie, że wymagane są specjalne dokumenty, ale w końcu przymknie oko na ten zbędny szczegół. Flint zaproponuje jednego z ludzi za 400 błyszków. Możesz przystać na tę cenę lub przeprowadzić negocjacje i kupić go za 300 błyszków. Po wykupieniu dowiesz się, że niewolnik ma na imię Coty.

055
Handlarz niewolnikami Parsim Flint (1), uwolniony Coty (2) oraz Brusca (3).

Rozpocznij z nim rozmowę, a dowiesz się, że jest złodziejem (możesz zlecić mu zadania związane z kradzieżami). Jeśli wypytasz go więcej, to opowie historię związaną ze swoją siostrą. Powiedz, że chcesz darować mu wolność - Coty z jednej strony się ucieszy, ale z drugiej stwierdzi, że i tak zacznie kraść, ponieważ nie potrafi nic innego.

Możesz wykorzystać jego talenty, aby zdobyć nieco błyszków albo zdobyć osobliwość (cenny przedmiot). Jeśli zlecisz mu jakąś misję, to skorzystaj z odpoczynku, aby minął dzień, po czym wróć do Coty'ego. Nie wykorzystuj jednak jego zdolności ponownie, ponieważ zostanie złapany i zabity.

Jeśli chcesz pomóc znaleźć chłopakowi pracę, to będziesz miał kilka możliwości:

  • Porozmawianie z Bruską (#6 na mapie Dziedziniec Memoviry) - strażniczka początkowo niechętnie będzie patrzeć na rekruta, ale możesz przekonać ją do zatrudnienia chłopaka korzystając z oszustwa lub opłacając jego ekwipunek w cenie 300 błyszków.
  • Rozmowa z Sundermunem Starszym (#4 na mapie Rozległe Trzewia) - możesz przekonać handlarza, żeby przyjął Coty'ego do swojego cechu. Kosztuje to 140 błyszków lub skorzystanie ze zdolności perswazji.
  • Zatrudnienie w Świątyni Chili Wielkiej (#7 na mapie Rozległe Trzewia) - kobieta nazywana Spostrzegawczą Drobiną przyjmie Coty'ego do pracy bez żadnych warunków ani opłat.
  • Poświęcenie go do otwarcia paszczy w Małym Nihleshu (#9 na mapie Rozległe Trzewia) - opcja ta jest związana z zadaniem dodatkowym Nowonarodzona paszcza.
  • Sprzedanie go Dekantusowi - postać ta pojawia się w centrum Dziedzińca Memoviry wraz z postępami w fabule.

Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Mądrość Feniksa

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Odcięte dziecko

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Podwójny kłopot

Bez względu na to, który z licznych wariantów załatwienia sprawy wybierzesz, zaproponuj go Coty'emu. Kiedy chłopak się zgodzi zadanie zostanie zaliczone.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami