Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja Torment: Tides of Numenera dodaje nowego towarzysza

Powrót Ooma.

Zgodnie z zapowiedziami, twórcy Torment: Tides of Numenera dokończyli prace nad jednym z towarzyszów, którego sfinansowano na Kickstarterze, lecz na którego zabrakło miejsca w pełnej wersji - wydanej w lutym tego roku.

Sympatyczny Oom - bo o nim mowa - jest galaretowatą istotą zdolną do przybierania różnych form. Kolegę znajdziemy na terenie Sagus Cliffs, a deweloperzy zapewniają, że w celu sprawdzenia nowości najlepiej jest rozpocząć całkiem nową przygodę.

Oom (po prawej)

Jedną w innych innowacji w łatce jest Voluminous Codex, czyli kolejny element odblokowany już podczas zbiórki pieniędzy na grę. Wbudowana encyklopedia wyjaśnia założenia skomplikowanego uniwersum, z opisami na temat postaci, zjawisk i miejsc.

Są też pomniejsze modyfikacje. Specjalny wskaźnik w panelu ekwipunku pokaże nastawienie kompanów do głównej postaci, a ogólne zmiany w balansie powinny przełożyć się przyjemniejszą walkę i eksplorację - zwłaszcza w późniejszych fazach kampanii.

Jest też możliwość awansowania na piąty i szósty poziom wtajemniczenia, a więc szansa na zdobycie umiejętności z puli innych postaci.

Do tego mnóstwo innych, mniejszych poprawek i zmian. Pełną listę znaleźć można na oficjalnej stronie gry.

Aktualizacja 1.1.0 jest już dostępna na Steamie. „Wkrótce” trafi także do pozostałych systemów dystrybucji PC, a później także na konsole.

Co więcej, jeszcze przez ponad 30 godzin grę można kupić o 25 procent taniej, za 33,74 euro (ok. 141 zł).

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze