Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Odcięte dziecko

Próbujemy rozwikłać zagadkę pewnej młodej dziewczynki z przeszłości.

Jest to następna misja poboczna dostępna w Dolinie Poległych Bohaterów, czyli w jednej z lokacji w świecie Torment: Tides of Numenera. Zadanie aktywuje się po dotarciu do wielkiego kryształu (#17 na mapie Dolina Poległych Bohaterów) i wejściu z nim w interakcję. Spowoduje to ujrzenie wizji mężczyzny, który cierpi, ponieważ w jego imieniu dochodzi do zbrodni dokonywanych przez kultystów.

We wspomnieniu pojawia się też imię młodej dziewczyny Choi, którą należy zlokalizować. Informację na jej temat zdobędziesz od Pstrego, którego spotkasz w Nekropolii (#18 na mapie Dolina Poległych Bohaterów). Twoim celem będzie otworzenie zamka szeptowego. Więcej informacji na temat, jak tego dokonać znajdziesz w opisie misji głównej Na tropie konstruktora oraz zadania dodatkowego Zagadka opiekunów.


Wędrówka po grobowcach

Podsumowując - z Pstrym możesz obejść się na dwa sposoby. Dogadać się, a po pozbyciu Memorialistów zapytać o dziewczynkę Choi. Mężczyzna zdradzi ci wtedy kod (5143) do grobowca z Oddwaldem. Jeśli Pstrego zabijesz lub zastraszysz, to tę samą informację znajdziesz w notatce, która po nim zostanie.

Oddwald zdradzi ci kod do kolejnej krypty.

Wprowadź zdobyty kod do komputera, a dotrzesz do krypty z Oddwaldem Rozsądnym (obrazek powyżej). Porozmawiaj z nim wypytując o dziewczynkę Choi. Po chwili otrzymasz szyfr do następnego grobowca (4221). Zanim opuścisz to miejsce możesz przeszukać pojemnik z prawej. Znajdziesz w nim zużywalny artefakt - Elektrostatyczny Retrospektor. Następnie skorzystaj z komputera z prawej, aby wprowadzić go do systemu i przenieść się do nowej lokacji.

Na środku grobowca zobaczysz ogromną, kamienną kolumnę. Podejdź do niej i pozwól, by wiatr kierował spojrzeniem. Dowiesz się, że Choi tłumaczy się, jako Cai'sul. Nazywa się tak jeden z Memorialistów, którego mogłeś spotkać na samym początku pobytu w tym miejscu (#2 na mapie Dolina Poległych Bohaterów).

Opuść Nekropolię i skieruj się do wspomnianego mężczyzny. Ten nie będzie umiał pomóc w przypadku dziewczynki, ale poda kod 2413) do swojej krypty, gdzie możesz szukać śladów. Wróć do Nekropolii i przenieś się do wspomnianego grobowca. Podejdź do twarzy na ziemi i zacznij przeglądać archiwum skupiając się na historii. Po przeczytaniu pierwszej części rodu przejdź do drugiej, a uzyskasz kod (1254) do grobowca Marcysy.

Uwaga - zanim przeniesiesz się do lokacji związanej z Marcysą dobrze jest wcześniej rozpocząć zadania dodatkowe Strach bez końca. Od tej pory obydwie misje będą się wzajemnie przeplatać.

Skrytka z Powykręcanym Metalowym Retrospektorem (1) oraz portal Wieczne Wrota(2).

Po dotarciu do grobowca Marcysy staniesz twarzą w twarz z kultystami. Dokończ rozmowę, po której przejdą przez portal, po czym podejdź do skrytki z lewej i podnieś z niej Powykręcany Metalowy Retrospektor (1 na obrazku powyżej). Po jego zabraniu przejdź przez portal Wieczne Wrota (2).


Wieczne wrota i spotkanie z Inifere

Twoim celem jest dotarcie na północ lokacji. Po drodze będziesz mijał duchy, które będą prosiły, abyś je zabił. Jeśli to uczynisz, to będziesz otwierał alternatywne ścieżki, dzięki czemu unikniesz kilku starć z grupami kultystów. Jeżeli z duchami nic nie zrobisz, to będziesz musiał stoczyć kilka pojedynków.

Inifere (1) oraz, opcjonalnie, Kiyatwa (2) i rycerz Quijano del Toboso (3).

Po dotarciu na miejsce spotkasz Inifere oraz, opcjonalnie, Kiyatawę, jeśli wypełniłeś zadanie Czerwone kręgi oraz sojusznika rycerza Quijano del Toboso, o ile wysłałeś go na krucjatę w Karawanseraju.

Najważniejsze jest rozpoczęcie rozmowy z Inifere. W jej trakcie możesz podjąć kilka decyzji mających wpływ na ostateczne rozwiązanie zadania. Pierwsza opcja, to rozpoczęcie walki. Jeśli zdecydujesz się na ten krok, to przygotuj się na ciężki starcie z Inifere, którego będziesz wspomagać Kiyatwa oraz wielki, przywołany na północy potwór (po twojej stronie opowie się del Toboso).W pierwszej kolejności postaraj się wyeliminować Kiyatwę, a potem okrąż wszystkimi postaciami Inifere i rozpraw się z nim korzystając z najlepszych zdolności.


Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Strach bez końca

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Wyrwany umysł

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Mądrość Feniksa


Druga możliwość to oszukanie Inifere i wmówienie mu, że udało ci się otworzyć zdobyty niedawno Retrospektor. Przestraszony rozmówca zniknie, a ty przeniesiesz się do grobowca, gdzie będziesz mógł podnieść kilka cennych przedmiotów. Ostatnia opcja, to przekonanie Inifere do zamknięcia Wrót przy pomocy perswazji. Bez względu na sposób ukończenia zadania otrzymasz 40 punktów doświadczenia.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze