Skip to main content

Aktualizacja Torment: Tides of Numenera poprawia optymalizację

Ulepszenia na PC i konsolach.

Deweloperzy z InXile Entertainment opublikowali pierwszą większą aktualizację gry Torment: Tides of Numenera. Łatka poprawia wydajność na PC oraz konsolach i naprawia szereg najczęściej wskazywanych przez graczy błędów.

Twórcy przeprojektowali też niektóre starcia, zmieniając liczbę oponentów. Zajęli się także niedociągnięciami w polskiej wersji językowej i dopracowali opisy przedmiotów.

Pełną listę zmian i poprawek można znaleźć na oficjalnej stronie.

„Od czasu premiery Torment: Tides of Numenera pracowaliśmy bardzo ciężko, aby oczyścić grę z błędów, które wskazywała społeczność zgromadzona wokół gry oraz media. Jesteśmy szczęśliwi, że udało się tego dokonać na wszystkich platformach, co pozwoli fanom Tormenta czerpać jeszcze większą przyjemność z gry" - komentuje szef InXile, Brian Fargo.

Zobacz na YouTube

Nowy Torment nie jest kontynuacją kultowego Planescape: Torment, a tylko „duchowym spadkobiercą”. Mimo to, pewne założenia są podobne - choćby fakt, że kierujemy zagubionym bohaterem, który musi odnaleźć się w dziwnej, obcej rzeczywistości.

Twórcy osadzili akcję gry w uniwersum Numenera, które zostało zaprojektowane na potrzeby „papierowego” RPG. To niezwykły świat o wyjątkowej różnorodności lokacji i postaci. Stanowi ciekawe połączenie fantasy i science-fiction.

Zobacz także