Najbardziej istotnym elementem zabawy w Pokémon GO jest pozyskiwanie kolejnych stworków. Nie trzeba jednak ograniczać się tylko do łapania dzikich stworków. Podobnie jak w grach z konsol GameBoy czy DS i 3DS, kieszonkowe potwory możemy też pozyskać z jajek.

Jajek nie można kupić w sklepie. Jedyny sposób na ich zdobycie to odwiedzanie PokeStopów - jajka to jeden z możliwych rodzajów nagrody. Zazwyczaj, jeżeli już uda nam się na nie trafić, otrzymujemy jedno.

Jak zdobyć Pokemona z jajka

Gdy już zdobędziemy jajko z punktu PokeStop, znajdziemy je w zakładce z Pokemonami (a nie w plecaku z przedmiotami, jak mogłoby się wydawać). Na górze listy naszych stworków musimy tylko wybrać zakładkę Eggs.

Rozpoczynamy grę z jednym inkubatorem, który możemy wykorzystywać wielokrotnie. Nie włożymy jednak do niego więcej niż jednego jajka. Jeżeli uzbieramy kilka jajek i chcemy oszczędzić czas, należałoby kupić dodatkowe inkubatory przy użyciu monet Pokecoins w sklepie gry. Zdobędziemy je też co jakiś czas przy awansowaniu na nowy poziom.

Gdy wybierzemy konkretne jajko i klikniemy w „Start incubation”, rozpocznie się proces inkubacji. Jest on uzależniony od pokonywanych przez nas odległości. By coś wykluło się z jajka, musimy przejść określoną liczbę kilometrów.

Zobacz: Pokémon GO - gdzie szukać Pokemonów, gdzie są PokeStopy

Rodzaje jajek

W Pokémon GO zaimplementowano - na razie - trzy rodzaje jajek, podzielone ze względu na odległość, którą należy pokonać, by wykuł się Pokemon. To dwa, pięć lub dziesięć kilometrów.

Co ważne, kilometry należy pokonać stosunkowo wolno - na piechotę lub na rowerze czy deskorolce. Gdy będziemy przemieszczać się w samochodzie czy pociągu, odległość nie zostanie zaliczona. Gra zachęca do aktywności. Pokonywane kilometry naliczają się do każdego jajka znajdującego się w inkubatorze.

pokeeggs

Nie można przewidzieć jaki Pokemon wykluje się po pokonaniu odpowiedniej odległości, ale w zależności od wymaganej liczby kilometrów zdobyć możemy jednego stworka z konkretnego zestawu.

Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Zobacz także:

- Pokémon GO - co to jest CP, jak je zwiększyć, Ewolucja Pokemonów

- Pokémon Go - 2 generacja, Gold i Silver, jak je zdobyć

W tabeli poniżej wymieniamy wszystkie możliwe Pokemony do zdobycia z konkretnych rodzajów jajek. Przy stworkach z 2 generacji dodaliśmy odpowiednie oznaczenie.

Jajka 2km:Jajka 5km:Jajka 10km:
BulbasaurSandshrewHitmonlee
CharmanderVulpixHitmonchan
SquirtleParasChansey
CaterpieMeowthLapras
WeedlePsyduckOmanyte
SpearowMankeyKabuto
EkansGrowlitheAerodactyl
Nidoran (f)PoliwagSnorlax
Nidoran (m)TentacoolDratini
ZubatPonytaGligar (Gen2)
OddishMagnemiteLarvitar (Gen2)
VenonatDoduoMantine (Gen2)
DiglettSeelMiltank (Gen2)
AbraGrimerMareep (Gen2)
MachopShellderPineco (Gen2)
BellsproutOnixSkarmory (Gen2)
GeodudeDrowzeeSudowoodo (Gen2)
SlowpokeVoltorb
GastlyCubone
KrabbyLickitung
ExeggcuteKoffing
GoldeenRhyhorn
MagikarpTangela
Cleffa (Gen2)Horsea
Igglybuff (Gen2)Staryu
Aipom (Gen2)Scyther
Chikorita (Gen2)Pinsir
Totodile (Gen2)Porygon
Cyndaquil (Gen2)Eevee
Misdreavus (Gen2)Elekid (Gen2)
Pichu (Gen2)Girafarig (Gen2)
Remoraid (Gen2)Natu (Gen2)
Slugma (Gen2)Sneasel (Gen2)
Togepi (Gen2)Yanma (Gen2)
Magby (Gen2)
Phanpy (Gen2)
Qwilfish (Gen2)
Shuckle (Gen2)
Smoochum (Gen2)
Stantler (Gen2)
Tyrogue (Gen2)
Wobbuffet (Gen2)
Wooper (Gen2)

Lista nie pozostawia wątpliwości - z jajek na 2 kilometry wykluwają się niezbyt cenne Pokemony, które często spotykamy w naszej okolicy. Dlatego jeżeli mamy więcej jajek niż inkubatorów, priorytetem powinny być jajka na 5 i 10 kilometrów.

Farfetch'd, Kangaskhan, Mr Mime, Tauros, Heracross oraz Corsola to Pokemony przypisane do konkretnych regionów świata i nie można ich zdobyć dzięki hodowaniu jajka.

Warto też zaznaczyć, że proces inkubacji trwa wyłącznie wtedy, gdy aplikacja jest włączona. Nie wystarczy, że pozostaje włączona jako proces w tle.

Co warto wiedzieć o jajkach i wykluwaniu Pokemonów

Na koniec jeszcze kilka uwag - istotne wskazówki związane z hodowlą i wykluwaniem jajek różnego rodzaju w Pokemon Go:

  • Okazuje się, że zawartość jajek zmienia się co jakiś czas. W okresie premiery w jajkach na 10km można było czasem znaleźć stworki z jajek na krótsze dystanse - teraz jest to niemożliwe. Jesienią 2016 roku z jajek usunięto też najczęściej występujące dzikie Pokemony.
  • Maksymalnie można nosić przy sobie 9 jajek, wliczając w to te, które mamy w inkubatorach. Jeżeli osiągniemy limit, należy szybko zająć się tymi na 2km, żeby zwolnić miejsce.
  • Punkty CP stworka, który wykluje się z jajka, są związane z poziomem trenera w momencie zdobycia jajka - a nie w chwili wyklucia stworka.
  • Aplikacja wykrywa czasem ruchy postaci, choć telefon leży w miejscu. Jeżeli macie taką możliwość, zostawcie telefon z włączoną aplikacją, najlepiej podczas ładowania. Niedokładne działania systemu GPS sprawią, że nabijecie trochę odległości.
  • Inkubatory, które możemy kupić za walutę PokeCoins, zużywają się po wykluciu trzech jajek.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Pokémon Go - walki w Gymach i obrona, bonusy oraz nagrody

Kilka ciekawostek na temat starć w Gymach.

Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Kompletny przewodnik dla początkujących i zaawansowanych.

Pokémon Go - zmiany, różnice i nowości w Gymach

Jakie zmiany zawitały do Pokémon Go z letnią aktualizacją.

Pokémon Go - brązowe, srebrne i złote odznaki

Wszystko o odznakach - jak zdobyć, do czego służą.

Najnowsze

Ancestors Legacy w Polsce z Edycją Mieszka I

Książę Polski nadciąga z zastępami wojów.

PS Plus: maj 2018 - pełna oferta

Beyond: Dwie Dusze i Rayman Legends.

Reklama