Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pikachu padł ofiarą scalperów. Limitowany pluszak trafił na Ebaya w zawyżonej cenie

Pomimo limitu zakupów na osobę i wielogodzinnej kolejki.

Limitowany pluszak Pikachu, dostępny tylko w londyńskim sklepie, padł ofiarą scalperów. Wykupiono cały zapas, po czym zabawki trafiły na serwis aukcyjny Ebay.

Jak informuje serwis VGC, unikalna maskotka przedstawia słynnego Pokemona w tradycyjnym stroju strażników Zamku Tower. Według informacji uzyskanych od pracowników sklepu, cały zapas gadżetu wyprzedał się w ciągu godziny, pomimo limitu zakupu jednego pluszaka na osobę. Pokemon Center London to tymczasowy sklep, otworzony z okazji trwających zawodów Pokemon World Championships 2022.

Nie przeszkodziło również to, że z powodu problemów systemu bookowania wizyty, klienci musieli czekać w kolejce do sklepu nawet 6 godzin. Zabawka była dostępna w sklepie w cenie 17,99 funtów (ok. 100 zł).

Oferty z londyńskim Pikachu na portalu Ebay

Cena, jaką londyński Pikachu osiąga obecnie na Ebayu wynosi średnio ok. 60 funtów (335 zł). Warto zauważyć, że nie jest to pierwsza tego typu sytuacja. W 2019 roku wykupiono cały zapas innego unikalnego Pikachu, po czym wiele egzemplarzy również trafiło na serwisy aukcyjne.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze