Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokemon GO dostało tryb co-op

Funkcja dostępna od dzisiaj.

Twórcy Pokemon GO zapowiedzieli, że już dzisiaj do gry trafi funkcja Party Play, pozwalająca na rozgrywkę w trybie kooperacji z maksymalnie trójką znajomych. Grając drużynowo użytkownicy otrzymają przydatne bonusy oraz będą mogli wziąć udział w nowych wyzwaniach grupowych.

Jak możemy się dowiedzieć z opublikowanej informacji prasowej, aby rozpocząć rozgrywkę grupową gracze muszą posiadać co najmniej 15 poziom doświadczenia. Po kliknięciu w nową zakładkę „Party” na profilu naszej postaci będziemy mogli przejść do opcji utworzenia drużyny lub dołączenia do już istniejącej.

Gracze bawiący się wspólnie nie tylko będą widzieć awatary znajomych na mapie, ale też będą mogli się podjąć grupowych wyzwań - te wymagają m.in. kręcenia PokeStopami, łapania pokemonów konkretnych typów lub wykonywania rajdów. Same rajdy też zyskają nową opcję - walcząc z silnymi stworkami drużynowo będziemy mogli aktywować specjalny bonus Moc Grupy, podwajający obrażenia ataków wszystkich członków zespołu.

Aby dodatkowo uczcić wprowadzenie rozgrywki grupowej, gracze otrzymają możliwość zdobycia dla swoich postaci ekskluzywnych koszulek z motywem Eevee, Vaporeona, Jolteona i Flareona. Aby je wygrać, konieczne jest wykonanie Specjalnego Badania, zatytułowanego Welcome Party.

Przypomnijmy, że dodatkowo w tym tygodniu w Pokemon GO rozpocznie się tegoroczne wydarzenie Halloweenowe. Do gry trafią nie tylko dwa nowe stworki - Grevard i Houndstone - ale też na mapie częściej pojawią się Ekans, Zubat, Alolan Meowth, Ghastly, Haunter, Spinarak, Misdreavus, Poochyena, Shuppet, Drifloon, Litwick i Phantump.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Pokémon GO

Android, iOS

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze