Skip to main content

Pokemon Go - Charcadet i jego ewolucje, Armarouge i Ceruledge: jak zdobyć

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Charcadet, wraz ze swoimi ewolucjami, czyli Armarouge i Ceruledge, zadebiutował w Pokemon Go w trakcie sezonu World of Wonders, w marcu 2024 roku.

Ewolucja w Armarouge'a lub Ceruledge'a wymaga spełnienia specjalnych warunków, zależnych od Pokemona, którego chcesz otrzymać. Na tej stronie dowiesz się, jak zdobyć Charcadeta i jak dokonać ewolucji.


Na tej stronie:


Jak zdobyć Charcadeta w Pokemon Go

Charcadet zadebiutował w Pokemon Go podczas eventu Pokémon Horizons: The Series Celebration, w marcu 2024 roku.

Charcadeta najłatwiej było zdobyć właśnie podczas eventu Pokémon Horizons: The Series Celebration. Należało wykluwać jajka 2km, 5km i 10km, zebrane przed 11 marca o godzinie 20:00 czasu lokalnego.

Od 11 marca Charcadet dołącza do puli możliwych do zdobycia Pokemonów w jajkach 10km. Oznacza to też, że Charcadeta nie można już zdobyć w jajkach 2km i 5km.


Jak ewoluować Charcadeta w Armarouge'a

Aby ewoluować Charcadeta w Armarouge'a w Pokemon Go, potrzebujesz 50 Candy Charcadeta i 30 pokonanych Pokemonów typu Psychic, gdy Charcadet jest twoim buddy. Nie musisz pokonać tych Pokemonów za pomocą Charcadeta - wystarczy, że będzie on ustawiony jako twój buddy.

Image credit: The Pokémon Company

Wspomniane 30 Pokemonów typu Psychic można pokonać w bitwach ze znajomymi, raidach, w Go Battle League, bitwach z Team Go Rocket lub walce z Blanche z jej drużyną Master League.

Jeśli planujesz zdobyć te 30 zwycięstw poprzez raidy, to będziesz musiał poczekać, aż Pokemon typu Psychic zostanie włączony do puli. Natomiast w Go Battle League trzeba liczyć na szczęście, bo nigdy nie wiesz, który Pokemon znajdzie się w drużynie twojego wroga. Zawsze możesz jednak poczekać, aż pojawi się specjalny puchar typu Psychic.

Poza możliwą do powtarzania walką z Blanche i jej Metagrossem typu Psychic / Steel, zalecamy walkę z Gruntami zespołu Team Go Rocket, którzy używają Pokemonów typu Psychic. Jeśli postawisz na tę metodę i pokonasz każdego Grunta za pierwszym razem, będziesz musiał pokonać zaledwie 10 Gruntów Team Go Rocket, aby ewoluować Charcadeta w Armarouge'a.

Pamiętaj jednak, że musisz znaleźć Grunta odzywką typową dla Psychic, a więc „Are you scared of psychic powers that use unseen power?”. Warto również sprawdzić aktualny skład drużyn Giovanniego i liderów Team Rocket, aby zobaczyć, czy mają oni w swoich drużynach Pokemony psychiczne.

Możesz śledzić, ile Pokemonów typu Psychic pokonałeś, odwiedzając stronę Charcadeta w swoim schowku Pokemonów.


Jak ewoluować Charcadeta w Ceruledge'a

Aby ewoluować Charcadeta w Ceruledge'a w Pokemon Go, będziesz potrzebować 50 Charcadet Candy i 30 pokonanych Pokemonów typu Ghost, gdy Charcadet jest twoim buddy. Charcadet nie musi pokonać tych Pokemonów - po prostu musi być twoim buddy.

Ceruledge w Pokemon Violet

Wspomniane 30 Pokemonów typu Ghost można pokonać w Go Battle League, bitwach z Team Rocket, raidach i bitwach ze znajomymi.

Zalecamy zebranie 30 zwycięstw poprzez pokonywanie Gruntów Team Go Rocket, którzy używają Pokemonów typu Ghost. Wypatruj odzywki „Ke...ke...ke...ke...ke...ke!”. Znalezienie tych konkretnych przeciwników może zająć trochę czasu, ale jeśli użyjesz tej metody i będzie ci dobrze szło, wystarczy pokonać 10 Gruntów, aby zdobyć Ceruledge.

Możesz także próbować pokonać Giovanniego i liderów Team Go Rocket, ale ponownie musisz brać pod uwagę, że ich drużyny regularnie się zmieniają i wcale nie muszą zawierać Pokemonów typu Ghost. To samo dotyczy korzystania z Go Battle League - nigdy nie będziesz wiedział, jakiego Pokemona wybrali twoi przeciwnicy. Zawsze możesz poczekać na specjalny puchar Ghost.

Jeśli chodzi o raidy, to będziesz musiał poczekać, aż typ Ghost zostanie włączony do puli.

Możesz śledzić, ile duchowych Pokemonów pokonałeś, odwiedzając stronę Charcadeta w swoim schowku Pokemonów.

Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Read this next