Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokemon Go - jak ewoluować Eevee: wszystkie ewolucje

Jakie imiona wpisać i wszystkie inne metody ewolucji.

Jak ewoluować Eevee to jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie trenerzy w Pokemon Go.

W klasycznych grach Pokemon, Eevee może ewoluować w różne typy - nazywane przez fanów Eeveelucjami - w zależności od użytego specjalego przedmiotu, poziomu szczęścia, dostępnych ruchów, a nawet pory dnia.

Dzięki Candy, sposób ewoluowania Pokemonów w Pokemon Go jest znacznie prostszy, dlatego nie trzeba używać jednego z trzech kamieni żywiołów, aby zmienić Eevee w Flareona, Jolteona i Vaporeona, czy też Umbreona, Espeona, Leafeona, Glaceona i Sylveona.

Na tej stronie:


Jak ewoluować Eevee w Slyveona, Leafeona, Glaceona, Umbreona, Espeona, Vaporeona, Flareona i Jolteona za pomocą imion Eevee

Poniżej opisujemy, jak działają ewolucje Eevee. Jeśli zdecydujesz się na ewolucję Eevee bez żadnej ingerencji - karmiąc Pokemona 25 cukierkami Eevee - wtedy losowo zmieni się w Vaporeona, Jolteona lub Flareona.

Wpisanie odpowiedniego imienia Eevee pozwala jednak na wybranie konkretnej ewolucji: Sylveona, Leafeona, Glaceona, Espeona, Umbreona, Flareona, Jolteona lub Vaporeona.

 • Użyj imienia Kira, by ewoluować w Sylveon typu Fairy
 • Użyj imienia Linnea, by ewoluować w Leafeon typu Leaf
 • Użyj imienia Rea, by ewoluować w Glaceon typu Ice
 • Użyj imienia Sakura, by ewoluować w Espeon typu Psychic
 • Użyj imienia Tamao, by ewoluować w Umbreon typu Dark
 • Użyj imienia Rainer, by ewoluować w Vaporeon typu Water
 • Użyj imienia Sparky, by ewoluować w Jolteon typu Electric
 • Użyj imienia Pyro , by ewoluować we Flareon typu Fire

Ważna kwestia - sztuczka ze zmianą imienia działa tylko raz na każdy typ ewolucji, więc upewnij się, że wybierasz Eevee z najlepszą wartością CP, zanim dokonasz ewolucji.


Jak ewoluować Eevee w Sylveona w Pokemon Go?

Sylveon pojawił się w Pokemon Go 25 maja 2021 roku jako część wydarzenia Luminous Legends Y.

Choć można użyć tej metody tylko raz, najprostszym sposobem na ewolucję Eevee w Sylveona jest zmiana imienia na Kira i posiadanie w ekwipunku co najmniej 25 Eevee Candy.

Zanim jednak naciśniesz przycisk ewolucji, upewnij się, że na przycisku ewolucji znajduje się sylwetka Sylveona - jeśli tak nie jest, twój Eevee może ewoluować w inny typ.

Jeśli na przycisku nie widzisz Sylveona, można to łatwo naprawić, wyłączając grę i włączając ją ponownie.

Po użyciu sztuczki z imieniem, możesz ewoluować Eevee w Sylveona, zdobywając z tym Pokemonem 70 serc Buddy, co oznacza, że wybrany przez ciebie Eevee musi być na poziomie Great Buddy. Zamiana Buddy nie zresetuje twoich postępów na drodze do Sylveona, więc nie bój się zmieniać Pokemonów-kompanów. Pamiętaj, że wciąż będziesz potrzebował 25 cukierków Eevee.


Leafeon, Glaceon, Umbreon i Espeon - alternatywne metody ewolucji

Leafeon i Glaceon również mają alternatywną metodę ewolucji, związaną z użyciem wabików (Lure) typu Mossy i Glacial. Kiedy jesteś w zasięgu PokeStopu z aktywowanym wabikiem, wybierz Eevee i ewoluuj stworka.

 • Aby zmienić Eevee w Leafeona, użyj Mossy Lure
 • Aby zmienić Eevee w Glaceona, użyj Glacial Lure

Umbreaon i Espeon również mają alternatywne metody ewolucji. Pokemon musi mieć jednak na liczniku 10 kilometrów oraz 2 Candy (cukierki) w ekwipunku. Wszystko to jako Buddy (kompan) gracza - to ustawienie musi pozostać niezmienione również podczas samej ewolucji.

 • Aby zmienić Eevee w Umbreona, ewoluuj w nocy
 • Aby zmienić Eevee w Espeona, ewoluuj w dzień

Która ewolucja Eevee jest najlepsza

Jeśli masz Eevee z wysokimi statystykami, na pewno chcesz go jak najlepiej wykorzystać i wybrać najlepszą z dostępnych ewolucji. Po części zależy to od twoich oczekiwań, ale trzeba przyznać, że niektóre ewolucje są przydatniejsze niż inne.

Naszym zdaniem, najlepsze ewolucje Eevee w Pokemon Go to Sylveon, Espeon, Umbreon i Glaceon.

Sylveon i Espeon to jedne z najlepszych Pokemonów w typach Fairy i Psychic - i choć nie są najpotężniejsze (zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę Pokemony Legendarne), Eevee ma jedną przewagę - jest łatwy do znalezienia, co oznacza, że stosunkowo łatwo zdobywać Eevee Candy. Sylveon i Espeon są więc świetnymi „budżetowymi” Pokemonami typu Fairy i Psychic, które pomogą uzupełnić każdy skład.

Glaceon i Umbreon też nie są najlepsze w swoich typach, ale ponownie należy tu wziąć pod uwagę łatwość zdobywania Candy. Glaceon jest świetny również z tego powodu, że dość trudno jest zdobyć mocnego Pokemona lodowego. Natomiast Umbreon jest przydatny w niższych ligach Battle League, takich jak Great League, ponieważ jego ataki są bardzo skuteczne zarówno w przypadku Pokemonów typu Ghost, jak i Psychic, a także świetnie radzi sobie z atakami Fairy, które są podstawą Battle League.


Co powinieneś wiedzieć o imionach Eevee w Pokemon Go

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego akurat takie imiona trzeba nadać Eeevee, by stworek ewoluował w konkretną formę? Ma to związek z serialem anime.

Sparky, Rainer i Pyro to trzej bracia, których Ash spotyka w 40. odcinku pierwszej serii. Później, w trakcie dalszych przygód, bohaterowie spotykają też siostry Kimono - a dwie z nich nazywają się Sakura i Tamao. Jeśli grałeś w Pokemon Silver, Gold, Crystal, Heartgold lub Soulsilver, to może nawet stoczyłeś bitwę z siostrami Kimono.

Leafeon i Glaceon biorą z kolei swoje imiona od trenerów z Pokemon Sun i Moon, a nie z anime. Spotkasz tych dwóch trenerów w drodze do zdobycia Eevium Z - Linnea ma w swojej drużynie Leafeona, a Rea ma Glaceona.

Jest jeszcze Sylveon, który również przyjmuje swój pseudonim - Kira - od jednej z trenerek Eevium Z.

Wracając jeszcze na chwilę do spraw technicznych, po zmianie imienia Eevee warto wyłączyć i ponownie włączyć grę, aby dać serwerom znać, że nastąpiła edycja nazwy. To ważne, bo serwery działają czasem dość wolno.

Kiedy upewnisz się, że nowe imię „weszło”, dokonaj ewolucji Eevee tak, jak robisz to z każdym innym Pokemonem, czyli dając mu/jej cukierki (Candy). Stworek przybierze wtedy wybraną przez ciebie formę.

Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Pokémon GO

Android, iOS

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze