Pokémon Go - jak oszczędzać baterię, czym jest Battery saver mode

Jak przedłużyć rozgrywkę.

Oprócz okazjonalnych błędów w działaniu serwera, gracze Pokémon Go borykają się z problemem wysokiej konsumpcji energii telefonu przez aplikację. Wszystko związane jest z wymogiem włączenia sygnału GPS i transmisji danych - bez nich nie możemy łapać sympatycznych stworków, bo gra nie zaktualizuje mapy.

Studio Niantic, słysząc prośby miłośników Pokémonów, przygotowało rozwiązanie problemu, dodając do gry tryb Battery saver. Są jednak również inne sposoby na przedłużenie rozgrywki - zarówno związane z samą grą, jak i ogólnym użytkowaniem smartfona. Opisaliśmy je wszystkie w tym tekście.

Włącz Battery saver mode w grze

2
Jeżeli masz Androida, możesz włączyć tryb oszczędności energii z poziomu opcji gry.

W Pokémon Go istnieje opcja, która pozwala ci automatycznie zużywać mniej energii baterii telefonu. To tryb Battery saver. Aby go włączyć, użyj Pokéballa u dołu ekranu, a następnie zajrzyj do panelu opcji (ikonka zębatki w prawym górnym rogu).

Dzięki trybowi oszczędności, ekran twojego smartfona automatycznie przygaśnie, kiedy będziesz trzymał telefon w pozycji poziomej, z ręką wzdłuż ciała (inaczej mówiąc - kiedy nie patrzysz na ekran, a idziesz z telefonem w dłoni). Gra wciąż jednak będzie wysyłać powiadomienia o pobliskich Pokémonach, Pokéstopach, a także będzie w dalszym ciągu liczyć kroki do wyklucia się jajek i systemu kompana (Buddy).

Pamiętaj, że jeśli wylogujesz się z gry (na przykład przez błąd serwera), prawdopodobnie będziesz musiał ponownie włączyć opcję oszczędzania baterii (oraz wszystkie inne) po ponownym zalogowaniu.

Wyłącz tryb aparatu podczas łapania Pokémonów

3
Rozgrywka w tym trybie nie tylko oszczędza energię, ale ułatwia łapanie stworków

To mniej znana sztuczka, lecz jej znaczenie jest nieocenione w kontekście oszczędzania baterii telefonu podczas grania w Pokémon Go.

Domyślnie, kiedy próbujesz złapać jakiekolwiek stworzenie, gra aktywuje aparat i włącza tryb Rozszerzonej Rzeczywistości. Dzięki nim Pokémon pokazuje się na ziemi, w miejscu, w którym akurat przebywasz. Telefon używa też żyroskopu, aby określić położenie urządzenia, i na tej podstawie odpowiednio manipulować wizerunkiem stworzenia, sprawiając wrażenie, że ten nie rusza się z miejsca.

Tryb wyłączysz, wybierając przycisk w prawym górnym rogu. Dzięki temu Pokémony, które chcesz złapać, pojawią się na zielonej trawie - statycznym obrazku.

Wyłączenie Rozszerzonej Rzeczywistości nie tylko pozwoli ci zaoszczędzić cenną energię baterii (zużywanej niepotrzebnie przez aparat i żyroskop), ale sprawi, że częściej schwytasz zdobycz - nawet podczas ciągłego ruchu. Nie będziesz musiał bowiem zatrzymać aparatu na statycznym punkcie w przestrzeni.

Wyłącz niektóre opcje w swoim telefonie

Jest jeszcze kilka istotnych opcji poza samym Pokémon Go, których wyłączenie pomoże ci zaoszczędzić baterię:

  • Wyłącz Wifi i Bluetooth, jeśli ich nie potrzebujesz. Jeżeli grasz w jednym miejscu, które dodatkowo oferuje hotspot Wifi, nie wahaj się go użyć. Jeśli jednak nie ma wokół ciebie żadnego sygnału, wyłącz Wifi. Nieustanne szukanie nowej sieci znacznie skraca czas działania baterii, a dodatkowo sprawia problemy samemu telefonowi, bo sprzęt nie wie, z którego źródła pobierać dane.
  • Rozważ korzystanie z 3G zamiast 4G. Ten drugi rodzaj danych potrzebuje oczywiście więcej energii, a jeśli twój telefon korzysta z obu naprzemiennie, to również zużywa więcej baterii, niż gdyby korzystał z jednego źródła.
1
  • Włącz tryb oszczędzania energii w telefonie. Dzięki temu smartfon przestanie wykonywać pewne akcje w tle, jak pobieranie, używanie innych aplikacji czy efekty wizualne. To bardziej istotne, niż myślisz.
  • Maksymalnie zmniejsz jasność ekranu. Oświetlenie ekranu to jednaj z najbardziej konsumujących energię czynności, jakie wykonuje twój telefon. Oczywiście sztuczka może się okazać trudna do zastosowania, gdy grasz w pełnym słońcu. Jednak podczas rozgrywki w cieniu (lub nawet w nocy), poczujesz ogromną różnicę i będziesz się bawił w Pokémon Go znacznie dłużej.
  • Wyłącz dźwięk w grze. Jeżeli ustawiłeś wysoką głośność i gra odtwarza wszystkie dźwięki oraz muzykę, to potrzebuje do tego kolejnych zasobów energii. Rozważ ściszenie dźwięku albo całkowite jego wyłączenie w opcjach.
  • Wcześniejsze pobranie danych z Map Google nie zmniejszy zużycia baterii. Krótko po premierze tytułu, część graczy na Reddicie twierdziło, że zużycie danych w Pokémon Go może zostać znacznie ograniczone przez przechowywanie na telefonie danych z Map Google. Wieść szybko rozniosła się po mediach społecznościowych, jednakże pracownik Google potwierdził na Twitterze, że nie ma to wpływu na możliwą długość rozgrywki.

Zaopatrz się w Power bank

Jeżeli po zastosowaniu się do powyższych wskazówek wciąż masz problemy ze zbyt dużym zużyciem baterii telefonu, rozważ kupno przenośnego zbiornika energii, czyli power banka. Pamiętaj jednak, aby dać telefonowi „odpocząć”, kiedy zbytnio się nagrzeje. Jednoczesna rozgrywka i ładowanie w upalne dni mogą być problemem dla urządzenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami