Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokémon Go - jak rzucać doskonale (excellent) i podkręcone Pokéballe (curveball)

O rzucaniu słów kilka.

Kiedy już znalazłeś Pokémona na mapie, twoim zadaniem jest schwytanie go w Pokéballa. Czynność może się wydawać trudna, szczególnie jeśli Pokémon jest silniejszy od trenera. Jest jednak kilka sposobów na zwiększenie szans złapania sympatycznych stworzeń, a także zdobycia większej ilości doświadczenia za rzut.

Rzuty typu Nice, Great i Excellent

Na początku kliknij Pokémona na mapie - rozpocznie się etap łapania. Niezależnie, czy grasz w trybie rozszerzonej rzeczywistości, czy w domyślnym, wykonaj rzut Pokéballem w momencie, w którym kolorowy pierścień na Pokémonie jest najmniejszy. Jeżeli Pokéball wyląduje w okręgu, masz większą szansę na schwytanie stworzenia.

Aby to zrobić, chwyć i przytrzymaj Pokéballa, aby pokazał się pierścień. Następnie rzuć w niego, przesuwając palcem po ekranie. Pamiętaj, że im bliżej środka, tym lepszy rzut. Od typu Nice (niezły), przez Great (świetny), aż po Excellent (doskonały).

Przytrzymaj Pokéball i poczekaj, aż okrąg zrobi się najmniejszy, a potem rzuć

Oczywiście im mniejszy pierścień, tym większa szansa, że spudłujesz, albo że okrąg znów stanie się większy. Opłaca się jednak poćwiczyć i wyrobić odpowiednie wyczucie czasu. Warto, ponieważ za lepsze rzuty otrzymasz więcej XP:

  • Rzut typu Curveball - 10 XP
  • Rzut typu Nice - 10 XP
  • Rzut typu Great - 50 XP
  • Rzut typu Excellent - 100XP

Użyj rzutu podkręconego (curveball), aby otrzymać bonus przy złapaniu Pokémona

Oprócz odpowiedniego wyczucia czasu, możesz też użyć techniki podkręcania Pokéballa, która nie tylko zwiększa szansę na złapanie zdobyczy, ale zapewnia bonus w postaci dodatkowych punktów XP.

Zacznij od przytrzymania Pokéballa i kręcenia nim w miejscu. Kiedy rzucisz, Pokéball zakręci w odpowiednią stronę - jeżeli obracałeś palcem zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zakręci w prawo. Jeżeli odwrotnie - w lewo. Twoim zadaniem jest rzucić w taki sposób, aby Pokéball skręcał do środka ekranu.

Jak rzucać idealne podkręcone Pokéballe (curveball) techniką na „L”

Gracze odkryli prosty sposób na efektywne rzucanie podkręconych Pokéballi niemal przy każdej próbie.

Proces nie jest skomplikowany: zakręć Pokéballem w kierunku zgodnym ze wskazówkami zegara, a następnie przesuń go w najdalszą lewą część ekranu. Potem szybko wykonaj ruch do góry, zatrzymując palec na wysokości Pokémona, ale wciąż przy lewej krawędzi telefonu. Pokéball powinien trafić cel, o ile Pokémon nie zaatakował lub nie uskoczył.

Jeżeli zrobisz to poprawnie, Pokéball wyląduje w pierścieniu, zwiększając szansę na schwytanie stworka i zwiększenie XP. Pamiętaj też, że możesz wykonać sztuczkę również z prawej strony ekranu - o ile rozpoczniesz podkręceniem Pokéballa w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara.

Użytkownik YouTube MegaToys Collector prezentuje technikę na „L” w jednym ze swoich materiałów:


Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki


O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze