Driveclub przełożone na przyszły rok

AKTUALIZACJA: Sony oficjalnie potwierdza.

Aktualizacja: Shuhei Yoshida potwierdził na oficjalnym blogu PlayStation, że premiera Driveclub została przełożona na początek przyszłego roku.

Gra wyścigowa miała być bonusem dla posiadaczy abonamentów PlayStation Plus - gracze otrzymają w zamian niezależną platformówkę Contrast, a w dniach 28-29 grudnia odbędzie się darmowy weekend z trybem wieloosobowym Killzone: Shadow Fall.

Yoshida wyjaśnił, że producenci potrzebują po prostu więcej czasu. „Driveclub będzie prawdziwie innowacyjną, społecznościową grą wyścigową, ale zespół potrzebuje więcej czasu na zrealizowanie swojej wizji - jestem w pełni przekonany, że efekt końcowy przekroczy wszelkie oczekiwania” - napisał.

„Rozumiemy, że zmiana daty premiery jest rozczarowująca, ale chcemy się upewnić, że Driveclub jest prawdziwym tytułem nowej generacji. Posiadacze PlayStation 4 nie będą mogli narzekać na brak tytułów. W dniu premiery konsoli mamy między innymi Killzone Shadow Fall, Knack, Assassin's Creed 4: Black Flag, Fifę 14, Call of Duty: Ghosts, Battlefield 4 oraz szereg tytułów niezależnych.”

„Jeszcze przed końcem roku nasze portfolio się poszerzy, a w 2014 r. czekają nas premiery inFamous: Second Son, The Order 1886, Destiny, Watch Dogs, a teraz także Driveclub, więc oferta PS4 jest bez precedensu.”

*

Oryginalna wiadomość: Anonimowe źródła wskazują, że wyścigowe Driveclub - jeden z tytułów startowych PlayStation 4 - ukaże się dopiero w przyszłym roku.

Pierwsze nieoficjalne doniesienia pojawiły się w serwisie The Same Coin, podobne informacje podał wkrótce także serwis Kotaku, wskazując na wiosenną premierę.

Sony nie odpowiedziało na żadne z zapytań Eurogamera.

Przesunięcie daty wydania Driveclub byłoby sporym ciosem dla kupujących PlayStation 4 już w listopadzie. Gra jest oferowana za darmo (w okrojonej wersji) dla wszystkich abonentów PlayStation Plus.

Tytuł był także kluczowym reprezentantem nowych opcji społecznościowych na PS4, reklamując integrację ze znajomymi jako ważny element rozgrywki.

Za projekt odpowiada studio Evolution, odpowiedzialne wcześniej za MotorStorm. Produkcję ujawniono na konferencji Sony przed targami E3 w tym roku, jako jeden z głównych - obok Killzone: Shadow Fall i Knack - tytułów startowych.

W tym tygodniu zadano już jeden „cios w nową generację” - Ubisoft zdecydował się opóźnić premierę Watch Dogs, co dotknęło także zwolenników Xbox One.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami