Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiera Watch Dogs przesunięta na wiosnę przyszłego roku

Potrzeba więcej czasu na dopracowanie gry.

Ubisoft ogłosił na oficjalnym blogu, że premiera Watch Dogs odbędzie się dopiero wiosną przyszłego roku, a nie jak wcześniej planowano - w listopadzie tego roku.

Produkcja została przełożona na następny rok fiskalny, więc zadebiutuje najprawdopodobniej dopiero po 1 kwietnia 2014 r.

„Naszą ambicją od samego początku było stworzenie gry realizującej naszą wizję nowej generacji” - piszą twórcy. „Zapytacie: dlaczego teraz? Zastanawialiśmy się, czy możemy przełożyć premierę. Ale założyliśmy, że najważniejsza jest jakość.”

„Zbliżając się do premiery, gdy wszystkie elementy układanki zaczęły tworzyć całość, zdaliśmy sobie sprawę, że potrzebujemy więcej czasu na dopracowanie szczegółów i detali, by dostarczyć doświadczenie, które na długo zostanie w pamięci.”

Watch Dogs zmierza na PC, PlayStation 3, Xboksa 360 i Wii U. Produkcja była też jedną z propozycji startowych na konsole nowej generacji - PlayStation 4 i Xbox One.

Francuski wydawca zdecydował się także opóźnić premierę wyścigowego The Crew, które wstępnie planowano wydać w I kwartale pierwszego roku. Nowe założenia oznaczają zrewidowanie przewidywań finansowych. Ubisoft planował przychody operacyjne na poziomie 110-125 mln euro, teraz oczekuje straty operacyjnej w wysokości 40-70 mln, co pokazuje, jak ważnymi premierami były te dwa tytuły.

„Naszą długoterminową strategią jest nowa generacja. Podejmowana dzisiaj trudna decyzja pokazuje, jaki wpływ mają nasze nowe marki na krótkoterminowe wyniki. Mam nadzieję, że w przyszłości okaże się, ze decyzje były słuszne, zarówno z punktu widzenia fanów, jak i akcjonariuszy - dodaje Yves Guillemot, dyrektor generalny firmy.

Watch Dogs rozgrywa się w otwartym świecie. Wcielamy się w eksperta od włamywania się systemów informatycznych, w tym także całej infrastruktury tętniącego życiem, wirtulanego Chicago. Główny bohater - Aiden Pierce - mści się na mordercach swojej rodziny.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze