Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony wyłącza serwery DriveClub na PS4

Koniec trybu sieciowego.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, firma Sony dzisiaj wyłączy serwery DriveClub - gry wyścigowej wydanej w 2014 roku na PS4.

Użytkownicy stracą dostęp do funkcji wieloosobowych, które w produkcji odgrywały istotną rolę. Zniknie więc możliwość dołączania do tytułowych klubów, uczestnictwa w wydarzeniach sieciowych i turniejach, a także realizacji wyzwań.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że nabywcy tytułu nadal mogą toczyć zmagania w module przeznaczonym do zabawy pojedynkę. Gry nie można już jednak kupić - z oferty PS Store pozycję wycofano w sierpniu ubiegłego roku.

DriveClub to jedna z pierwszych zapowiedzianych produkcji na PS4. Opracowany przez studio Evolution - twórców MotorStorm - projekt pozwalał dołączać do klubów, w których gracze wspólnymi siłami zwiększali reputację zespołu.

DriveClub zapowiedziano wraz z PS4

W 2015 roku zadebiutował samodzielny dodatek Bikes, który wprowadził możliwość kierowania motocyklami. Rok później wydano odświeżoną wersję tytułu, przystosowaną do rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości.

Następnie: Inwazja graczy z PC na konsolach - Star Wars: Jedi Academy z sekretnym crossplayem

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze