Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Codemasters przejmuje pracowników studia Evolution, twórców Driveclub

Już nie tylko PlayStation 4.

Brytyjskie Codemasters przejęło pracowników z likwidowanego Evolution Studios. Deweloperzy nie będą już ograniczani do prac na PlayStation 4 i Driveclub.

W ubiegłym miesiącu Sony ogłosiło zamknięcie tej firmy deweloperskiej, pod znakiem zapytania stawiając nie tylko przyszłość gry, ale i wielu pracowników.

Teraz „kluczowa grupa” twórców nie tylko Driveclub, ale i MotorStorm przejdzie do Codemasters, odpowiedzialnego za serie Dirt czy Grid. Nowy właściciel chwali się, że tym samym powstaje największe studio skupiające się na produkcjach wyścigowych.

Tymczasem z Sony przenosi się także Mick Hocking, do niedawna zarządzający Evolution Studios z ramienia Sony Computer Entertainment Europe.

Z pracy nie rezygnuje również Paul Rustchynsky, który spędził w Evolution niemal 12 lat, prowadząc ostatnio prace właśnie nad Driveclub.

Nie jest obecnie jasne, czy Evolution Studios będzie dalej funkcjonowało pod tą nazwą, czy też zespół zasili po prostu szeregi szerszego Codemasters.

Prawa do wyścigowego Driveclub - a także do Motosport - pozostają oczywiście w Sony, więc nie powinniśmy spodziewać się rozwoju tych serii przez Brytyjczyków.

Rustchynsky przyznał już na Twitterze, że nie może doczekać się rozpoczęcia prac nad nową licencją.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze