Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wydano pożegnalne DLC do wyścigowego Driveclub

Twórcy chcą trzymać się razem.

Wygląda na to, że twórcy wyścigowego Driveclub wiedzieli już od jakiegoś czasu, że ich studio zostanie zamknięte - zdążyli nawet przygotować pożegnalne DLC.

Rozszerzenie o wiele mówiącej nazwie Finish Line (pol. meta) pojawiło się wczoraj w PlayStation Store, wycenione na 15 złotych.

Dodatek oferuje kilka nowych wyścigów do ukończenia, o nie mniej sugestywnych tytułach: Clocking Off (pol. fajrant) czy The Long Goodbye (pol. długie pożegnanie).

Przedstawiciele Sony poinformowali wczoraj, że zapadła decyzja o zamknięciu Evolution Studios, odpowiedzialnego nie tylko za Driveclub, ale także za serię MotorStorm.

„Praca z grupą tak utalentowanych, oddanych i zdeterminowanych osób była zaszczytem” - napisał w oświadczeniu reżyser gry, Paul Rustchynsky.

Nie jest jasne, ile osób nadal pracowało w Evolution Studios po ostatniej fali zwolnień, przeprowadzonej w marcu ubiegłego roku. Sony zapewniło, że postara się przenieść deweloperów do innych oddziałów firmy.

Jeden z opuszczających studio deweloperów przyznał, że zwalniani postarają trzymać się razem.

„Krótka przerwa na naładowanie akumulatorów i wracam” - napisał na Twitterze Jamie Brayshaw, zajmujący się kontaktami ze społecznością. „Mamy nadzieję trzymać się razem. Przed sobą wspaniałe opcje, ale obecnie nie mogę powiedzieć nic więcej.”

W podobnym tonie wypowiedział się sam Rustchynsky.

„Jestem przytłoczony waszymi komentarzami i wsparciem, to znaczy bardzo dużo dla mnie i zespołu. I nie martwcie się, przyszłość rysuje się w jasnych barwach...” - napisał.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze