Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Anthem - zmiana wyglądu i personalizacja javelina

Malowanie i ozdabianie pancerzy.

Javelin podlega nie tylko modyfikacjom sprzętowym, dzięki którym nasz pancerz bojowy staje się coraz bardziej wytrzymalszy i zadaje większe obrażenia, ale możemy go również upiększać, zmieniając kolory, motywy, a także poszczególne części egzopancerza.

Dzięki temu możemy wyróżnić się spośród innych graczy. Nawet jeśli nie zależy na tym aspekcie, warto poświęcić chwilę, aby co jakiś czas zmienić wygląd pancerza. Przez większą część gry obserwujemy naszą postać zza jej pleców, a zmiana kolorystyki javelina może być dla nas miłą odmianą.

Czynności związane ze zmianą wyglądu kombinezonu nie wpływają na parametry bojowe.


Gdzie i jak zmienić wygląd javelina?

Aby spersonalizować pancerz bojowy, należy udać się do Kuźni. Przechodząc do zakładki WYGLĄD, trafimy do menu, gdzie zmienimy poszczególne części, kolor i wzór javelina, a także wiele innych szczegółów.

Klikając na elementy (1-4) po lewej stronie, założymy nowe części, takie jak: hełm (1), tors (2), ramiona (3), nogi , zmieniające wygląd zewnętrzny poszczególnych partii javelina.

Po prawej stronie pancerza znajduje się takie elementy jak:

  • motyw (5) - w tym miejscu znajdują się unikalne wzory, które można nałożyć na pancerz
  • stan zużycia (6) - wybierając pomiędzy kilkoma modelami możemy zmienić wygląd, który odpowiada za jakość pancerza (javelin może wyglądać tak jakby dopiero co wyjechał z fabryki, a może mieć też znaczne ślady zniszczeń)
  • animacja (7) - w tym miejscu wybierzemy animacje i gesty dla swojej postaci
  • lakier (8) - w tym menu pomalujemy poszczególne części javelina oraz nadamy im odpowiednich efektów

Jak pomalować javelin? Należy wejść do opcji: lakier (8). Efekty lakierowania (9) zmienimy po lewej stronie, a kolor farby (10) po prawej.


Jak zdobyć nowe przedmioty i elementy zmieniające wygląd javelina?

Nowe przedmioty, dzięki którym zmienimy wygląd pancerza, uzyskujemy na różne sposoby. Część z nich wymaga od nas wydania monet, waluty gry, którą zdobywamy w trakcie rozgrywki, a także tektytów, drugiej waluty, którą możemy zakupić za prawdziwe pieniądze poprzez platformę Origin (na PC), PlayStation Store (na PS4) lub Microsoft Store (na XBO).

Nowe elementy zmieniające wygląd zdobędziemy:

  • kupując je w Kuźni (zakładka WYGLĄD, wybieramy interesującą nas część javelina, a następnie przechodzimy do zakładki KUP i wybieramy interesujący nas wzór). Przedmioty te możemy zakupić za monety lub tektyty
  • kupując je w sklepie z dodatkami lub Regulatorów (za monety lub tektyty), które znajdują się w Forcie Tarsis niedaleko platformy, gdzie stoi nasz javelin
  • uzyskując Edycję Legionu Świtu, którą można zakupić jako osobną wersję gry lub jako dodatek do podstawowego wydania gry. Jeśli nie wiesz, jak odebrać dodatkową zawartość z Edycji Legionu Świtu wejdź na tę stronę, gdzie wyjaśniamy, jak to zrobić

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze