Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Among Us - jak dołączyć do gry

Dołączanie do gier publicznych i prywatnych.

Wszystkie rozgrywki w Among Us odbywają się w trybie wieloosobowym, w maksymalnie 10-osobowych grupach. W tym rozdziale przedstawiamy jak dołączyć do publicznych gier innych graczy i jak dostać się do prywatnych pokojów.

Do gry dołączyć możesz z poziomu menu głównego. Do wyboru masz tutaj dwie opcje - rozgrywkę lokalną: Local (1), czyli w obrębie własnej sieci LAN jak i tryb Online (2), w którym bawić możesz się z graczami z całego świata. W tym momencie skupimy się na grach online - wejdź więc do tej karty.

Znajdziesz tutaj trzy opcje. Możesz stworzyć grę samodzielnie, klikając na przycisk Create Game (3), możesz dołączyć do gry publicznej za sprawą przycisku Find Game (4) jak i wejść bezpośrednio do prywatnej gry dzięki opcji Enter Code (5). W przypadku tej ostatniej potrzebujesz unikalnego kodu, który możesz otrzymać od gracza, który stworzył prywatny pokój.

Skupimy się tutaj jednak na grach publicznych, kliknij więc na wspomniany przycisk Find Game. Twoim oczom ukaże się nowe okno, w którym znajdziesz kilka rzeczy, mianowicie:

  • Wybór mapy (6) - klikając na ikonki u góry ekranu możesz ustawić, na której mapie chcesz grać. Na ten moment w grze dostępne są trzy lokacje - The Skeld, Mira HQ, a także Polus.
  • Wybór ilości oszustów (7) - możesz ustawić, czy chcesz by w grze był 1, 2 czy 3 oszustów (Impostor).
  • Chat (8) - możesz ustawić język chata, który cię interesuje. Wpływa to na graczy, z którymi będziesz grał - jeśli ustawisz opcję Polskie, gra połączy cię wyłącznie z Polakami.
  • Lista gier (9) - większą część ekranu zajmuje lista aktualnie dostępnych gier. Każda opisana jest nazwą, przy każdej też znajdziesz informacje o ilości oszustów jak i aktualnej/maksymalnej ilości graczy.
  • Przycisk odświeżania (10) - kliknij na ten przycisk, by odświeżyć listę dostępnych gier. Musisz kliknąć na niego za każdym razem, gdy zmienisz ustawienia filtrowania.

By dołączyć do gry musisz po prostu kliknąć na jedną z pozycji na liście. Jeśli trafisz na wolne miejsce, po kilku sekundach wylądujesz w grze. Jeśli serwer będzie pełny albo rozgrywka się już rozpocznie, otrzymasz stosowny komunikat.

Następnie: Among Us - jak zmienić wygląd postaci

Spis treści: Among Us - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Among Us - niestandardowe ustawienia gier

Komentarze