Skip to main content

Among Us zmierza na PS4 i PS5

Ze skinami Ratcheta i Clanka.

  • Among Us jeszcze w tym roku ukaże się na konsolach PlayStation
  • Twórcy przygotowują specjalne skiny Ratcheta i Clanka.

Popularna gra sieciowa Among Us jeszcze w tym roku ukaże się na PlayStation 4 oraz PS5 - poinformowali twórcy ze studia InnerSloth podczas wczorajszej prezentacji State of Play.

Mini-konferencja Sony poświęcona była głównie Ratchet & Clank: Rift Apart. Elementy z tej gry pojawią się więc także w nowej konwersji Among Us - mowa o skinach głównych bohaterów.

Zobacz na YouTube

Deweloperzy zapewniają również, że zadbają o możliwość wspólnej rozgrywki na różnych platformach dzięki systemowi crossplay, a także o „online multiplayer”, co jest już mniejszą niespodzianką.

Nie podano konkretnej daty, lecz można spodziewać się, że odsłony na sprzęt PlayStation zadebiutują razem z tymi na Xbox One i Xbox Series X/S. Plany na premierę na urządzeniach Microsoftu ogłoszono wcześniej, 26 marca.

Among Us ukazało się już w 2018 roku, zdobywając raczej małe zainteresowanie. Szczyt popularności przypadł dość niespodziewanie na jesień ubiegłego roku, gdy tytuł spopularyzowały transmisje w serwisie Twitch. Twórcy anulowali nawet sequel, by lepiej wspierać istniejący tytuł.

Zobacz także