Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Among Us - mapa Polus: specjalne mechaniki i pomieszczenia

Kamery i witalność postaci.

Polus to największa mapa w Among Us - a zarazem najbardziej otwarta. To bowiem lokacja na powierzchni planety. Samotny załogant dużo ryzykuje, pozostając poza zasięgiem wzroku innych, z kolei jest to chyba najlepsza mapa dla Impostorów.

Zacznijmy od standardowego wskazania na pomieszczenie Admin (1), w którym znajdziemy panel (2). Po podejściu do niego przyciskiem akcji (3) uruchomimy mapę, na której można zobaczyć pozycję wszystkich graczy (choć bez imion i kolorów, więc to tylko częściowa pomoc).

Drugi system specjalny na tej mapie, już unikalny, to możliwość sprawdzenia stanu zdrowia każdej postaci. Przejdź do drugiego pomieszczenia biurowego (4) i podejdź do monitora (5), by go użyć. To wyświetli stan zdrowia postaci.

Zauważysz listę wszystkich graczy (6) i oznaczenie, czy są jeszcze żywi. To pozwala szybko sprawdzić, jeśli zapomnimy, jak duże jest ryzyko, że ktoś, kogo spotkamy, będzie Impostorem.

Trzecia specjalna mechanika na tej mapie dotyczy kamer - w pomieszczeniu Security (7) znajdziemy urządzenie kontrolne uruchamiane przyciskiem akcji (8).

Kamery na mapie Polus dziełają inaczej niż na The Skeld. W tym przypadku musimy przełączać się między kamerami ręcznie, a nie widzimy wszystkich obrazów naraz. Przełączanie odbywa się poprzez klikanie na strzałki (9).

Jak na każdej mapie, także na Polus mamy zadania dla załogi, które są animowane. Są to:

  • Submit Scan
  • Clear Asteroids

Pamiętaj, jeśli masz te zadania jako Impostor, nie idź w ich stronę. Nie możesz bowiem udawać, że wykonujesz zadania, które są związane z animacją postaci.

Poprzednio: Among Us - mapa Mira HQ: specjalne pomieszczenia i funkcje

Spis treści: Among Us - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Among Us - wykonywanie zadań (Tasks)

Komentarze