Skip to main content

Meta Quest Gaming Showcase - najciekawsze zapowiedzi z imprezy VR od Facebooka

Ghostbusters, Among Us i inne.

Wczoraj odbyło się Meta Quest Gaming Showcase - zorganizowany przez właściciela Facebooka pokaz gier zmierzających na Meta Quest 2, czyli gogle VR.

Wszystkie zaprezentowane na imprezie produkcje ukażą się w przyszłym roku. Poniżej najciekawsze zapowiedzi i zwiastuny z wydarzenia.


Ghostbusters VR

Gra osadzona w świecie serii „Pogromcy duchów”. Gracze trafią do San Francisco, gdzie poprowadzą własny zespół zajmujący się ściganiem duchów i zjaw. Pojawi się możliwość rozegrania kampanii fabularnej w trybie kooperacji dla maksymalnie trzech osób.

Użytkownicy skorzystają z kultowych gadżetów z filmów - na czele z plecakami protonowymi i miotaczami protonowymi do łapania istot z zaświatów. Nad projektem pracują twórcy Far Cry VR: Dive Into Insanity ze studia nDreams. Dokładna data premiery nie jest znana.


Resident Evil 4 VR

Wydana w ubiegłym roku wersja Resident Evil 4 dostosowana do VR otrzymała darmową aktualizację, która wprowadziła oczekiwany tryb The Mercenaries. W wariancie gracze stawiają czoła hordom przeciwników - celem jest pokonanie jak największej liczby potworów. Przewidziano specjalne rankingi i 20 wyzwań niedostępnych w pierwowzorze.

Opcja pozwala odblokować też dodatkowe opcje, dostępne tylko w wydaniu dla rzeczywistości wirtualnej. Mowa między innymi o dużych głowach postaci, czarnobiały filtr graficzny dla miłośników horrorów i złote skórki dla broni. Z bonusów można skorzystać w innych modułach gry.


The Walking Dead: Saints & Sinners - Chapter 2

W drugim rozdziale The Walking Dead: Saints & Sinners o podtytule Retribution ponownie staniemy do walki o przetrwanie w Nowym Orleanie. Będziemy musieli poradzić sobie z mniejszą ilością dostępnych surowców, większą liczbą zombie na ulicach oraz nowym „krwiożerczym zagrożeniem”, polującym na graczy.


Among Us VR

Among Us w wydaniu VR zaoferuje zupełnie nową perspektywę - jak dowodzi opublikowany trailer, wydarzenia zostaną ukazane z perspektywy pierwszej osoby. Nie zmieniły się fundamenty rozgrywki: jeden gracz wciela się w sabotażystę, a pozostali starają się odkryć, kto jest zdrajcą. Wszyscy muszą jednocześnie wykonywać obowiązki na statku.

Produkcja ukaże się w tegorocznym okresie świątecznym na goglach Meta Quest 2, Steam VR i PlayStation VR.


Moss: Book 2

Moss: Book 2 od kilku tygodni dostępne jest już na PS VR, ale teraz poinformowano, że gra latem bieżącego roku ukaże się na Meta Quest 2. Gracze ponownie wcielą się w mysz o imieniu Quill, a fabuła kontynuuje wydarzenia z pierwszej części.


Cities: VR

Nowa wersja uznanej strategii o budowaniu i rozwijaniu miast w niewidzianej wcześniej perspektywie. Produkcja zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu - 28 kwietnia.

Zobacz także