Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Among Us - mapa The Skeld: najważniejsze pomieszczenia i wskazówki

Na co zwracać uwagę.

The Skeld to domyślna, pierwsza mapa w Among Us - jest ustawiona jako jedyna dostępna w wyszukiwarce gier online. Jeśli chcemy grać na innych mapach, musimy je wybrać.

Skeld jest najłatwiejszą lokacją do opanowania. Wszystko jest tu w miarę blisko i często wpadamy na innych graczy, co ułatwia pracę załogi. Z drugiej strony, Impostor też znajdzie wiele ścieżek oddalenia się i ucieczki.

Specjalna mechanika na tej mapie, tak jak na innych, to Admin, czyli możliwość włączenia mapy z wyświetloną lokacją innych graczy (chyba że są na korytarzu, wtedy nie pojawią się na mapie). By włączyć tę specjalną mapę, przejdź do pomieszczenia Admin (1) i użyj konsoli (2).

Na mapie admina widzisz położenie graczy (3), ale nie widzisz ich kolorów ani imion. Mapa jest więc przydatna szczególnie po to, by zobaczyć, czy jeden z graczy nie używa wentylacji i kiedy współpracujesz z kimś innym za pośrednictwem czatu głosowego.

Druga specjalna mechanika to korzystanie z kamer. By przyjrzeć się obrazowi rejestrowanemu przez kamery w czterech punktach statku, pójdź do Security (4). Tam wystarczy podejść do ekranów i użyć ich (5), żeby włączyć podgląd kamer.

Obraz z kamer jest tylko jeden, obejmujący naraz cztery miejsca (6).

Warto jeszcze zaznaczyć, które zadania (tasks) na mapie The Skeld mają specjalne animacje. Takich zadań nie możemy wykonywać na niby - więc jako Impostor musisz ich unikać. Taski z animacjami to:

  • Submit Scan
  • Clear Asteroids
  • Prime Shields
  • Empty Garbage
  • Empty Chute

Poprzednio: Among Us - sabotage: jak sabotować

Spis treści: Among Us - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Among Us - mapa Mira HQ: specjalne pomieszczenia i funkcje

Komentarze