Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Alyx to nie ostatnia odsłona Half-Life - przypomina Valve

Powrót do uniwersum, a nie pożegnanie.

Valve nie traktuje projektu Alyx jako pożegnania czy ostatniej gry związanej z uniwersum Half-Life - zaznaczył programista Robin Walker w rozmowie z Game Informerem.

- Część członków zespołu jest w Valve od premiery Half-Life'a 2, niektórzy pamiętają nawet prace nad pierwszą częścią. Z kolei inni mają okazję pierwszy raz pracować przy tym cyklu - powiedział Robin Walker.

- Wielu z nich na pewno ma nadzieję, że to nie ostatni raz. Naprawdę patrzymy na Half-Life: Alyx jak na powrót do tego uniwersum, a nie jego koniec.

Walker podkreślił także, że Alyx to „pełnoprawna odsłona cyklu”, zarówno jeśli chodzi o ilość zawartości, ale też „znaczenie narracji i historii dla całej serii”.

- To kluczowa część większej opowieści, która popycha historię do przodu - zaznaczył deweloper, sugerując też, że (zgodnie z przewidywaniami fanów), Alyx może odpowiedzieć na pewne pytania związane z zakończeniem Half-Life 2: Episode 2.

Jak wskazuje tytuł gry - Alyx jest tym razem główną bohaterką

Half-Life: Alyx debiutuje 23 marca. Gra będzie dostępna na wszystkich urządzeniach VR wspierających SteamVR, a więc choćby goglach Valve Index, Oculus Rift S czy Vive.

Źródło: Game Informer

Następnie: Wyrok 116 lat więzienia dla byłej zawodniczki Counter Strike

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze