Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Half-Life 3 powstawało przez rok, ale Valve porzuciło projekt

Anulowało też sporo innych gier.

Co najmniej pięć gier z cyklu Half-Life zostało anulowanych przez Valve pomiędzy wydaniem Half-Life 2: Episode 2 oraz przeznaczonego na gogle VR Alyx. Jednym z projektów było Half-Life 3.

Informacje pochodzą z interaktywnego projektu multimedialnego Geoff Keighley'a o nazwie Half-Life: Alyx - Final Hours, dostępnego na Steamie. Dziennikarz przygląda się w nim kultowej serii Valve.

Valve miało duże ambicje związane z Half-Life 3

Deweloperzy pracowali nad Half-Life 3 pomiędzy 2013 a 2014 rokiem. Prototyp stworzono na silniku Source 2, przy czym gra miała przypominać po części Left 4 Dead. Połączono bowiem proceduralnie generowane treści z ręcznie zaprojektowanymi momentami fabularnymi, co miało zachęcić graczy do ponownego ukończenia historii.

Dla przykładu, gra generowałaby budynek z celem głównym (np. uratowaniem zakładnika), a potem wypełniałby przestrzeń ścieżkami i przeciwnikami, ale ułożenie zmieniałoby się za każdym razem.

Cover image for YouTube videoHalf-Life: Alyx - The Final Hours Trailer

Projekt, który był jeszcze w bardzo wczesnej fazie rozwoju, porzucono po części ze względu na niedokończoną formę Source 2.

Inne anulowane gry Valve to między innymi Left 4 Dead 3 w otwartym świecie, RPG inspirowane The Elder Scrolls i Dark Souls oraz wokselowa gra w stylu Minecrafta.

Źródło: IGN

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Half-Life 2

PS3, Xbox 360, Xbox, PC

Half-Life: Alyx

PC

Powiązane tematy
PC
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze