Skip to main content

Half-Life Alyx dostało nową kampanię od fanów

Dodatek zrób to sam.

Na Steamie zadebiutowało rozszerzenie Half-Life Alyx przygotowane w całości przez fanów. Nowa kampania wygląda naprawdę solidnie, a do tego można ją sprawdzić za darmo.

Mowa o modyfikacji Levitation, która wzbogaca przebój Valve na gogle VR o nową kampanię fabularną trwającą około 3-4 godziny oraz osiem poziomów przygotowanych od podstaw przez fanów gry. Co ciekawe, projekt ujawniono w kwietniu tego roku, a więc premiera nastąpiła stosunkowo szybko w prorównaniu do innych fanowskich projektów, czy nawet oficjalnych produkcji Valve.

Historia kontynuuje wątki z oryginalnej produkcji i opowiada losy Alyx, która wraz z Russelem wraca do City-17, gdzie pod nieobecność bohaterki pojawił się tajemniczy lewitujący budynek. Dwoje członków ruchu oporu udało się na miejsce w celu zbadania sprawy, ale słuch po nich zaginął. Naszym zadaniem będzie ich odnaleźć lub dowiedzieć się, jaki spotkał ich los.

Gracze, którzy zdążyli już wypróbować nową kampanię, wyrażają przychylne opinie, a nawet zdarza im się porównywać jakość produkcji do oficjalnego dzieła Valve. Niestety, wydajność i optymalizacja nieco kuleją, a niektórzy gracze - zwłaszcza korzystający z zestawów Quest lub Index - narzekają na spadki płynności. Najgorzej pod tym względem wypada ponoć „poziom w pociagu”. Niewykluczone, że jest to skutkiem jakiegoś błędu, a twórcy już szukają rozwiązania.

Modyfikację Levitation pobierzecie w pięciu częściach ze strony projektu w Warsztacie Steam. Do instalacji wymagana jest podstawowa wersja gry Hal-Life Alyx, która do wtorku dostępna będzie w promocji -60% za 109,99 zł. Do rozgrywki wymagane są gogle VR Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift lub Windows Mixed Reality.

Zobacz także