Skip to main content

BioShock w Half-Life: Alyx. Powstaje nietypowy mod

Nawet kilkanaście godzin rozgrywki.

Studio Patient 8 Games pracuje nad nietypową modyfikacją, łączącą systemy rozgrywki Half-Life: Alyx ze światem pierwszego BioShocka. Nieoficjalny projekt ukaże się na Steamie już 11 marca.

Jak informuje serwis UploadVR, mamy do czynienia z drugą - znacznie bardziej rozbudowaną - częścią projektu pod nazwą Return to Rapture, rozpoczętego już w ubiegłym roku.

Zobacz na YouTube

Alyx - główna bohaterka gry Valve - ma wyjątkowego pecha, ponieważ trafia do podwodnego miasta Rapture, gdzie czekają nie tylko Headcraby i standardowi żołnierze Combine, ale także przeciwnicy ze słynnej produkcji Irrational Games.

Modyfikacja ma zaoferować całe 24 poziomy w rzeczywistości wirtualnej, co powinno przełożyć się nawet na 15 godzin rozgrywki. W planach jest także większa liczba rozwiązań zapożyczonych z BioShock, jak plazmidy czy pistolet maszynowy Thompson.

Do tego odpowiednio dostosowana sztuczna inteligencja oraz „tysiące” linii dialogowych, opowiadających nową fabułę o przygodach Alyx pod wodą. Do działania potrzebny jest oczywiście sprzęt VR.

Zobacz także