Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gabe Newell w marcu utknął w Nowej Zelandii - i to mu się podoba

Zorganizuje darmowy koncert.

Gabe Newell od marca przebywa w Nowej Zelandii, gdzie utknął po pojawieniu się koronawirusa. Szefowi Valve podoba się jednak pobyt - mężczyznę urzekła hojność i życzliwość mieszkańców kraju.

Do wspomnianego państwa menedżer udał się na urlop po premierze gry Half-Life: Alyx, w towarzystwie przyjaciół - hiszpańskiego kierowcy Alexa Riberasa i jego partnerki Teagan Klein. Wakacje miały początkowo trwać 10 dni, ale plany pokrzyżowała pandemia.

Gabe Newell po premierze Half-Life: Alyx udał się do Nowej Zelandii

Kiedy zaczął rozprzestrzeniać się koronawirus, Nowa Zelandia zamknęła granice, a Newell wraz ze znajomymi otrzymali 48 godzin na podjęcie decyzji o powrocie do Stanów Zjednoczonych. Cała trójka postanowiła zostać i przebywa w obcym dla siebie kraju od marca, pracując zdalnie.

O niecodziennej sytuacji szef Valve ze swoimi towarzyszami opowiedział na antenie lokalnej telewizji śniadaniowej. Przyznaje, że martwi się o przyjaciół i bliskich w USA, w których jest znacznie gorzej niż w Nowej Zelandii, gdzie do tej pory potwierdzono 1555 przypadków zakażeń COVID-19 i 22 zgonów. Podkreśla jednocześnie, że ukochał kraj, do którego trafił.

Cover image for YouTube videoGabe Newell in New Zealand

Wideo w lepszej jakości dostępne jest na stronie nowozelandzkiej stacji.

- [Urzekł mnie - red.] Przede wszystkim społeczny duch, poczucie, że każdy próbuje ze sobą współpracować, by rozwiązać arcytrudne problemy, a także, że mieszkańcy są otwarci wobec nas, czyli osób, które utkwiły z powodu koronawirusa. Jest tutaj naturalne piękno, wiele fajnych rzeczy do roboty, ale to ludzie odmieniają nasze życie - tłumaczy Newell.

W ramach podziękowań dyrektor generalny Valve wraz z przyjaciółmi pomaga w organizacji koncertu, który odbędzie się 15 sierpnia. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny, a wśród atrakcji pojawią się food trucki z jedzeniem, muzyka i stoiska VR.

Źródło: PC Gamer

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Half-Life: Alyx

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze