Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

AC Valhalla Świt Ragnaroku - Ratunek

Poszukiwanie Baldura, walka z Surtrem.

Ratunek to pierwsza pełnoprawna misja w dodatku Świt Ragnaroku (ang. Dawn of Ragnarok) do Assassin's Creed Valhalla, która rozgrywa się na nowej mapie, Svartalfheimie. W jej trakcie stoczysz kilka walk z nowymi przeciwnikami, a na koniec czeka cię potyczka z bossem, Surtrem.


Na tej stronie:


Idź za Frigg, dowiedz się co się stało z Baldurem

Na początku zadania podążaj po prostu za swoją towarzyszką, Frigg. Nie oddalaj się od niej za bardzo, gdyż sprawi to, że bohaterka się zatrzyma. Przejdź za nią przez kilka budynków, by dotrzeć do większej hali.

Zbadaj ślad (1) przy schodach - podświetlisz go za pomocą Wzroku Odyna aktywowanego klawiszem V (wciśnięcie prawego analogu w przypadku wersji konsolowych). Wbiegnij po schodach na górę i ponownie aktywuj Wzrok Odyna, a następnie zbadaj kolejny ślad (2) na stole.


Dotrzyj do sali tronowej

Po zbadaniu drugiego śladu wróć do Figg i wybiegnij na zewnątrz, gdzie czeka cię pierwsza walka. Tutejsi wrogowie nie powinni stanowić dla ciebie zagrożenia, jednak w czasie starć staraj się korzystać z uników - korzystają z ciosów, których nie dasz rady zablokować.

Przebijaj się przez kolejnych wrogów i kieruj się do sali tronowej. Gdy wejdziesz w interakcję z drzwiami, aktywuje się scena, po której czeka cię trudniejsze starcie.


Boss - Surtr

Pierwsza część walki z Surtrem jest stosunkowo prosta. Wróg porusza się powoli, przez co bez problemu unikniesz jego ciosów. Gdy jego zdrowie spadnie poniżej połowy, przeciwnik przyspieszy i zacznie korzystać z szerszego wachlarza ataków.

Uważaj przede wszystkim na wybuchy ognia, które zapowiadają kręgi na ziemi (3). Gdy się pojawią, odskocz na bok, by uniknąć obrażeń i podpalenia. Pozostałych ciosów wroga najlepiej unikaj odskakując na bok - unik do tyłu się nie sprawdzi z uwagi na długość broni bossa.

Po pokonaniu przeciwnika rozpocznie się seria scen przerywnikowych, po której misja ta dobiegnie końca, a ty wrócisz do zadania Niespokojne sny.

Następnie: AC Valhalla Świt Ragnaroku - Dar dla boga

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla Świt Ragnaroku - poradnik do dodatku

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Valhalla

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze