Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla Świt Ragnaroku - poradnik do dodatku

Opis przejścia, nowości i mechaniki, a także sekrety.

Witajcie! Przed wami poradnik do Assassin's Creed Valhalla - Świt Ragnaroku (ang. Dawn of Ragnarok). To już trzecie duże rozszerzenie do wikińskiej odsłony serii. Tym razem Eivor wyrusza do mitycznej krainy Svartalfheim, a więc siedziby krasnoludów.

DLC jest naprawdę duże i mogłoby stanowić osobną grę - zapewnia bowiem zabawę na ok. 30 godzin, a mapa wypełniona jest mnóstwem aktywności. Dodatek nie jest jednak samodzielny i wymagane jest posiadanie podstawowej gry.

Zapraszamy do lektury i życzymy miłego korzystania z boskich mocy Odyna w AC Valhalla - Świt Ragnaroku (Dawn of Ragnarok)!


Assassin's Creed Valhalla Dawn of Ragnarok - spis treści poradnika:


Mechanika i nowości

Świt Ragnaroku to nie tylko nowa mapa i świat, ale też szereg mechanik, które urozmaicają nieco zabawę. Najciekawszymi nowościami są specjalne moce Eivor, które pozyskujemy z poległych wrogów.


Misje główne

DLC oferuje całkiem pokaźny wątek fabularny, którego przejście powinno zająć ok. 20 godzin. Poniżej opis wszystkich zadań głównych.


Misje poboczne

Poniżej opis przejścia wybranych zadań opcjonalnych, a więc tzw. wydarzeń w świecie gry. Znajdziesz tu też pełną listę misji pobocznych.


Znajdźki

Tak duży dodatek nie mógł obejść się bez własnego zestawu znajdziek i sekretów. Dzięki poniższym poradom Svartalfheim nie będzie miał przed tobą tajemnic.


Twórcy Assassin's Creed Valhalla nazywają nowe DLC najambitniejszym dodatkiem w historii serii. Trudno się dziwić - rozszerzenie wprowadza pokaźny świat, nowe aktywności i mechaniki, a także przeciwników, których próżno szukać w podstawowej wersji przygody.

Korzystając z przyrządzonej przez wieszczkę Valkę mikstury, Eivor przenosi się do zamieszkanego przez krasnoludy Svartalfheimu. Krainę trawi wojna, a najeźdźcy lodu i ognia - Jotunowie i Muspelowie - zmuszają karły do ucieczki do podziemnych schronisk.

W obliczu widma tytułowego Ragnaroku, a więc zgodnie z mitologią skandynawską ostatecznej wojny bogów z olbrzymami, Eivor musi ocalić swojego syna, Baldura. Umiłowany potomek Odyna zostaje bowiem porwany przez nieśmiertelnego ognistego olbrzyma, Surtra. To najpotężniejszy z przeciwników, z którymi Odyn miał okazję stanąć w szranki.

Aby zrealizować cel, Eivor musi zawierać sojusze z krasnoludami i skorzystać z ich nieocenionej pomocy. Dużą rolę odgrywają też nowe moce Odyna, które pozyskujemy z poległych wrogów.

Mocy jest pięć, ale jednocześnie można przenosić tylko dwie, więc gracz musi dostosowywać się do sytuacji i decydować, co jest mu aktualnie najbardziej potrzebne.

Zobacz także: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik do gry.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze