Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

AC Valhalla Świt Ragnaroku - Dar dla boga

Sigrun i Halstein, odblokowanie hugrowydzieracza.

Dar dla boga to kolejna misja główna dodatku Świt Ragnaroku (ang. Dawn of Ragnarok) do Assassin's Creed Valhalla. W jej trakcie odblokujesz jedną z nowych mechanik, hugrowydzieracz, a także związaną z nią moc Muspelheimu. Dotrzesz także do pierwszego schronienia.


Na tej stronie:


Idź za Sigrun i Halsteinem, pozyskaj moc Muspelheimu

Po serii scen przerywnikowych czeka cię dość długi spacer za Sigrun i Halsteinem. Jak w poprzedniej misji, nie oddalaj się od nich za bardzo - w przeciwnym wypadku przestaną się poruszać. Po chwili trafisz na pierwszego z tutejszych wrogów, muspela (1). Wyeliminuj go przy pomocy dowolnej broni.

Poczekaj chwilę, aż Sigrun znajdzie miejsce ukrycia artefaktu, Karwasza. Po krótkiej wymianie zdań twoja postać założy przedmiot, a ty będziesz musiał z jego pomocą wyssać moc ze zwłok pokonanego wroga. Podejdź do ciała i wciśnij wskazany przycisk (2), by to uczynić.

Odblokujesz dzięki temu moc Muspelheimu, którą będziesz mógł przypisać do dwóch nowych gniazd (3). Jeśli ją aktywujesz, twoja postać stanie się niewrażliwa na działanie lawy, ogień i eksplozje, co już za moment wykorzystasz. Do zasilania tych zdolności wykorzystasz nowy zasób, Hugr - sposoby na jego odnowę opisujemy na stronie Hugr: jak uzupełniać i mieć więcej pasków.


Znajdź przejście dla Sigrun i Halsteina

Będziesz musiał przeprawić się teraz przez lawę. Jeśli twój wskaźnik hugru (4) nie jest pełny, wykorzystaj pobliską kapliczkę (5), by go odnowić. Pamiętaj, że będzie cię to kosztować spory kawałek paska zdrowia.

Potem aktywuj niedawno przypisaną zdolność i przejdź przez lawę (6) do tunelu. Przebiegnij na drugi koniec, zeskocz do dziury, a następnie zbliż się do oznaczonych drzwi (7) i zniszcz blokującą je belkę, by umożliwić przejście swoim towarzyszom.

Podążaj za Sigrun i Halsteinem do kolejnych zamkniętych drzwi. Odbij od nich w lewo, aktywuj moc Muspelheimu (kilkadziesiąt metrów za tobą jest kapliczka, jeśli potrzebujesz zasobu) i przejdź przez lawę (8), a następnie dziurę w ścianie. Podejdź do drzwi od drugiej strony i zniszcz belkę, która je blokuje.

Wykorzystaj hugrowe kwiecie (9) rosnące przed tobą, by odnowić zasób hugru. Każdy kwiat przywraca mniej niż kapliczka, jednak nie pożera przy tym zdrowia twojego bohatera.

Po chwili marszu dotrzecie do kamienia (10) stojącego w lawie. Aktywuj raz jeszcze moc Muspelheimu, zeskocz na dół i przesuń głaz w stronę Sigrun i Halsteina, by mogli bezpiecznie przeskoczyć. Potem kontynuuj podróż razem z nimi.

Natrafisz tutaj na dwójkę wrogów. Możesz wyeliminować ich w normalny sposób, możesz też wykorzystać moc Muspelheimu. W czasie jej trwania przeciwnicy nie będą na ciebie zwracać uwagi i możesz się do nich zakraść i natychmiast zabić. Pamiętaj jednak, że zostaniesz odkryty, jeśli przeciwnik zobaczy że okładasz jego sojusznika.


Pokonaj Sinmarę

Po walce z dwójką wrogów czeka cię starcie z bossem, Sinmarą. Przeciwniczka ta jest jednak znacznie prostsza od Surtra z poprzedniej misji i nie korzysta z żadnych specjalnych zdolności. Jej ataki także są stosunkowo powolne i łatwo ich uniknąć - nie próbuj ich jednak blokować.

Doskonale spisuje się tutaj także łuk, za pomocą którego zadasz przeciwniczce sporo obrażeń. Gdy jej pasek zdrowia zmniejszy się o mniej więcej 1/3, aktywuje się scena przerywnikowa, po której starcie dobiegnie końca.


Szukaj namalowanych znaków

Po walce podążaj raz jeszcze za Sigrun i Halsteinem. Twoim celem są obiekty ze strzałkami (11). W pierwszej kolejności strzałki będą namalowane na beczce. Kieruj się w górę wzgórza, by natrafić na kolejną strzałkę (12), która wskaże ci kierunek dalszego marszu.

Z następną strzałką (13) musisz już wejść w interakcję, wcześniej podświetlając ją przy pomocy Wzroku Odyna aktywowanego klawiszem V (wciśnięcie prawego analogu w przypadku wersji konsolowych).

Potem kieruj się wąskimi ścieżkami, cały czas wspinając się do góry. Po drodze napotkasz jeszcze kilka strzałek. Możesz też po prostu poczekać na Sigrun i Halsteina i iść za nimi. Gdy dojdziesz do wejścia (14), załączy się scena przerywnikowa.


Idź za Bruddem do kowala

W trakcie scenki odblokujesz pierwsze w grze schronisko, a także otrzymasz krzem, który posłuży ci potem do ulepszania sprzętu. Podążaj następnie za Bruddem, nowo poznaną postacią na rozmowę z kowalem Grungirem. Teraz pozostało ci już tylko ponownie podążać za Bruddem - po krótkim spacerze i rozmowie misja ta dobiegnie końca.

Następnie: AC Valhalla Świt Ragnaroku - W poszukiwaniu schronienia

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla Świt Ragnaroku - poradnik do dodatku

Poprzednio: AC Valhalla Świt Ragnaroku - Ratunek

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed Valhalla

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze