Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Video: Gramy w Wiedźmina

Powrót do przeszłości.

Pierwsza część serii Wiedźmin od CD Projekt RED zadebiutowała 26 października 2007 roku. Wczoraj opublikowaliśmy rocznicowy, publicystyczny materiał wideo. Dziś pora na eksperyment i powrót do gry w kolejnym filmie.

Zaczynamy zabawę chwilę po zakończeniu prologu. Trafiamy na obrzeża Wyzimy, by wytropić grupę bandytów, a przy okazji pomóc wieśniakom, którzy mają problemy z tajemniczymi bestiami.

Poza oprawą graficzną, mocno niedzisiejszą, po uruchomieniu gry rzuca się w oczy przede wszystkim specyficzny system sterowania. Obecność trzech różnych stylów walki to świetne rozwiązanie - i szkoda, że twórcy porzucili je w kolejnych odsłonach. Jednak momentami celowanie i uderzanie wrogów jest odrobinę irytujące.

Od razu czuć też na pewno wyjątkowy klimat. Trafiamy do ponurego i szarego świata. W porównaniu do drugiej i trzeciej części, pierwszy Wiedźmin jest nieco bardziej mroczny - mowa oczywiście o aspekcie pogodowym i graficznym, a nie o tonie fabuły.

Gra dostępna jest wyłącznie na PC. Twórcy planowali w pewnym okresie przygotować wersję konsolową, ale przygotowaniem wersji na PS3 i X360 zajmowało się zewnętrzne studio, które nie podołało ambitnemu zadaniu.

O autorze
Komentarze