Skip to main content

Wiadomo, kto wyreżyseruje nową trylogię Wiedźmina

Główny animator.

Poznaliśmy nazwisko reżysera projektu Polaris, czyli gry, która najprawdopodobniej stanie się pierwszą częścią nowej wiedźmińskiej trylogii. Został nim Sebastian Kalemba, który był głównym animatorem i reżyserem animacji przy poprzednich produkcjach z serii.

Nowy reżyser podzielił się nowiną na swoim Twitterze.

„Doniesienia na temat kariery: Reżyseruję nową sagę Wiedźmina. Od momentu dołączenia do CD Projekt Red wierzę, że nie ma rzeczy niemożliwych i podnoszenie poprzeczki, opowiadanie emocjonalnych historii i tworzenie światów jest tym, po co tu jesteśmy. Jestem dumny, że jestem częścią CDPR i pracuję z tak utalentowanym i pełnym pasji zespołem”.

Sebastian Kalemba w 2014 roku przeszedł z zespołu animatorów studia Platige Image do CD Projekt Red, gdzie od razu zajął się animacjami w grze Wiedźmin 3 Dziki Gon. Następnie został awansowany na stanowisko dyrektora kreatywnego, a teraz dostał pod swoją pieczę projekt Polaris oraz pozostałe tytuły nowej trylogii w uniwersum Wiedźmina.

Po informacyjnej bombie, jaką polskie studio zrzuciło na fanów i inwestorów w ubiegłym miesiącu, oczy całej branży skierowane są ku Warszawie. Co przyniesie przyszłość? Obecnie opracowywanych jest aż pięć gier umiejscowionych w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego.

Wspomniany Projekt Polaris ma być innowacyjną produkcją na Unreal Engine 5, która połączy rozgrywkę dla jednego i wielu graczy i będzie początkiem nowej trylogii. W panach jest też projekt Sirius, który ma być skierowany bardziej do widzów serialu, a niekoniecznie do miłośników hardkorowych cRPG, oraz projekt Canis Majoris, który niedawno okazał się remakiem pierwszego Wiedźmina z 2007 roku.

Zobacz także