Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 1 - szybka podróż, teleportacja

Czy w grze występuje teleportacja i szybkie przemieszczanie się między lokacjami.

Gra Wiedźmin 1 podzielona jest na rozdziały. Każdy z nich obejmuje inne grywalne obszary i niektóre stają się niedostępne po ukończeniu etapu gry. Przez większość czasu możesz swobodnie podróżować między licznymi krainami. W tym miejscu odpowiadamy, czy w grze występuje szybka podróż.Szybka podróż w rozdziale drugim

Gra umożliwia korzystanie z szybkiej podróży, lecz tylko warunkowo. W większości przypadków lokacje są na tyle niewielkie, że podróż między nimi nie stanowi większego problemu. Masz jednak możliwość przemieszczania się poprzez Miejsca Mocy i portale teleportacyjne ulokowane w domu Kalksteina oraz Triss, gdy będziesz wykonywał dla nich misje.

Kalkstein umożliwi ci przeniesienie się do jego domu w Wyzimie Klasztornej z bagien, gdy rozpoczniesz zadanie Tajemnicza wieża w rozdziale drugim. Otrzymasz wtedy od alchemika Kamień teleportacyjny (przedmiot fabularny), który umożliwia ci powrót z Lasu na bagnach do portalu w piwnicy jego laboratorium. Wystarczy wejść w interakcję z jednym z Miejsc mocy, a ujrzysz opcję dialogową, która pozwala skorzystać z szybkiej podróży. Najłatwiej dostępne miejsce mocy znajduje się przy kapliczce Melitele w centrum bagien, pozostałe oznaczone są niebieskimi znacznikami na mapie.


Szybka podróż w rozdziale trzecim

Nowy rozdział rozpoczniesz w domu Triss. Na piętrze znajduje się lustro, którym przeniesiesz się tak do laboratorium Kalksteina w Wyzimie Klasztornej, jak i do Wieży na bagnach. Od teraz możesz swobodnie wykorzystać te trzy portale do swobodnej podróży między lokacjami. Nie jesteś jednak w stanie korzystać więcej z kamienia teleportacyjnego od Kalksteina, który umożliwiał podróż z Miejsc Mocy na bagnach.

Następnie: Wiedźmin 1 - umiejętności na początek

Spis treści: Wiedźmin 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wiedźmin 1 - alchemia i eliksiry, tworzenie

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wiedźmin

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.
Komentarze