Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Cavill musi zostać, wymieńcie scenarzystów”. Fani serialu „Wiedźmin” podpisują petycję do Netflixa

Już 40 tys. podpisów.

Po ogłoszeniu odejścia Henry'ego Cavilla z serialu „Wiedźmin”, w sieci zawrzało. I jak często w takich przypadkach bywa, powstała już cyfrowa wirtualna petycja, która ma skłonić Netflixa do pozostawienia brytyjskiego aktora w roli Białego Wilka.

Netfliksie: musisz zatrzymać Henry'ego Cavilla w roli Wiedźmina i zamiast tego wymienić scenarzystów” - głosi tytuł petycji w serwisie Change.org. W chwili pisania tej wiadomości, podpis złożyło już prawie 40 tysięcy osób.

Powodem, dla którego Wiedźmin jest tak popularnym serialem, jest miłość fanów do materiału źródłowego książek i gier, które są znienawidzone i wyśmiewane przez scenarzystów i showrunnerkę. Henry Cavill jest jednym z tych wielkich fanów, zna to wszystko na wylot i chciał pozostać wierny światu Sapkowskiego, dlatego Netflix chce go zastąpić” - czytamy w opisie petycji.

Przytoczono nawet Andrzeja Sapkowskiego, który ciepło wypowiadał się o Cavillu

Pokażmy im w czystych liczbach (a więc i straconych pieniądzach, bo tylko to ich tak naprawdę obchodzi), że nikt z nas, fanów Wiedźmina, nie stanie z nimi i porzuci serial (i potencjalnie zrezygnuje z abonamentu) po zakończeniu 3. sezonu Wiedźmina. Netflix może istnieć tylko dlatego, że płacimy im co miesiąc za produkcję treści, które są dla nas rozrywką”.

Wątpliwe jest jednak, że taka petycja zdoła coś zmienić. Henry Cavill raczej podjął już ostateczną decyzję, a po 3. sezonie Geraltem będzie Liam Hemsworth. „Jako fan Wiedźmina jestem wniebowzięty możliwością zagrania Geralta z Rivii”- zapewniał nowy odtwórca roli.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze