Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 1 - medytacja, jak rozpalić ognisko

Rozpalanie ognia krzesiwem i medytacja.

Medytacja w grze Wiedźmin 1 odgrywa bardzo ważną rolę. Pozwala na odpoczynek i regenerację zdrowia, przydzielanie punktów umiejętności, pomijanie czasu i sporządzanie eliksirów. Najczęściej będziesz korzystał z ognisk, które pozwalają na odpoczynek.

W trakcie rozgrywki bez trudu znajdziesz miejsca, gdzie możesz rozpalić ognisko - oznaczone są na mapie regionu żółtymi punktami, choć nie wszystkie. By z nich skorzystać, musisz najpierw rozpalić ogień - chyba że takowy już płonie, co często ma miejsce w nocy, gdy ktoś już przy palenisku przebywa. Samodzielne rozpalanie możesz wykonać na dwa sposoby:

  • używając znaku Igni na zgaszonym ognisku
  • używając krzesiwa - jest to przedmiot jednorazowego użytku. Nabędziesz go u prawie każdego handlarza za kilka orenów, pospolicie występuje też w wszelakich pojemniczkach: kufrach czy beczkach. Pilnuj jednak, by zawsze mieć kilka pod ręką

Gdy rozpalisz ognisko możesz przejść do medytacji wchodząc z nim w interakcję. Raz zapalone ognisko płonie praktycznie przez całą noc. Korzystaj często z tej formy wypoczynku: nawet godzina poświęcona na skupieniu pozwoli zregenerować zdrowie i usunąć szkodliwe efekty działania eliksirów.

Kolejna opcja by odpocząć, to rozmowa ze znanymi Geraltowi osobami, jak Vesemir czy Zoltan Chivay. W dialogu dostępna może być opcja odpoczynku, korzystając z noclegu u znajomego bez opłat. Gdy nie masz możliwości rozpalenia ogniska lub żadnego nie znajdujesz w pobliżu, możesz także medytować w każdej gospodzie, rozmawiając z karczmarzem i uiszczając opłatę 10 orenów za noc.

Następnie: Wiedźmin 1 - alkohol, gdzie kupić, zastosowanie

Spis treści: Wiedźmin 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wiedźmin 1 - karty romansów: lista wszystkich

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wiedźmin

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.
Komentarze