Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 1 - alkohol, gdzie kupić, zastosowanie

Skąd wziąć napoje alkoholowe i jak ich używać

Alkohol w grze Wiedźmin 1 nie służy jedynie do uprzyjemniania sobie czasu. Jest to również narzędzie, bez którego nie będziesz w stanie kontynuować niektórych wątków fabularnych. Poniżej znajdziesz informacje o zastosowaniach alkoholu oraz sposobach jego zdobywania.


Na tej stronie:


Alkohol - zastosowanie

Pierwsze zastosowanie napojów alkoholowych to wyciąganie informacji od innych osób. Niejedna osoba staje się dużo bardziej rozmowna, gdy jest lekko pijana. W grze alkohole dzielą się na trzy kategorie: piwa, wina, alkohole mocne - wódki i spirytusy. Wpływa to na ich cenę oraz szybkość upojenia po spożyciu. By móc się z kimś napić, w trakcie dialogu musisz ujrzeć ikonę kufla.

Później musisz zgadnąć, jaki typ trunku twój rozmówca będzie chciał wypić. Gdy podasz niewłaściwy ponów próbę z innym. Oczywiście jedno piwo nie wystarczy - musisz mieć tyle sztuk trunku, aby doprowadzić obie osoby do upojenia. Im mocniejszy napój, tym mniej go potrzeba. Gdy przerwiesz picie możesz dokupić prowiantu i kontynuować od miejsca, w którym skończyłeś. Może się jednak zdążyć, że Geralt padnie pierwszy i nie wyciągnie żadnych informacji od rozmówcy - spróbuj wtedy użyć słabszego trunku.

  • Drugie zastosowanie - sporządzanie eliksirów. Każdy spirytus i wódka mogą zostać użyte, wina i piwa nie. Niektóre mikstury potrzebują silniejszej bazy: wtedy wytwórz w pierwszej kolejności Białą Mewę, która spełni tą rolę lub nabądź specjalny alkohol, jak alkahest, u alchemika
  • Trzecie zastosowanie - wzmacniacz. Nabywając umiejętności takie jak Rausz (grupa Siła), zmodyfikujesz parametry bohatera na czas walki będąc pod wpływem procentów. Warto pamiętać, że alkohol w przeciwieństwie do wody lub pożywienia nie odnawia zdrowia

Alkohol - jak zdobyć

Aby zdobyć alkohol, udaj się do baru i porozmawiaj z kelnerką, nie z barmanem. Im mocniejszy trunek, tym droższy. Drugi sposób to poszukiwania - najlepszym miejscem do ich rozpoczęcia są beczki. Warto zbierać kilka napojów tego samego typu, ponieważ możesz trzymać wiele takich samych butelek na jednym polu w ekwipunku.

Następnie: Wiedźmin 1 - broń i miecze: tworzenie, ulepszanie

Spis treści: Wiedźmin 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wiedźmin 1 - medytacja, jak rozpalić ognisko

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wiedźmin

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.
Komentarze