Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 1 - ile jest rozdziałów

Na ile aktów dzieli się gra.

Główny wątek fabularny gry Wiedźmin 1 podzielony jest na pięć głównych rozdziałów o różnej długości. Do tego dochodzą dwa mniejsze akty: początkowy Prolog, stanowiący wprowadzenie do historii, którego akcja rozgrywa się w Kaer Morhen i pełni rolę samouczka, oraz Epilog stanowiący zwieńczenie historii. Skonfrontujesz w nim wybory podjęte w czasie gry i osoby, którym pomogłeś lub zaszkodziłeś.

W każdym z aktów poza nowymi misjami prezentowane są nowe obszary rozgrywki. Szczególnie istotny jest rozdział 1, który rozgrywany jest na Obrzeżach Wyzimy. Po jego zakończeniu nie możesz powrócić do tej lokacji. Podobnie wygląda sprawa z aktem czwartym i piątym, w których trafiasz do nowych, niezależnych obszarów i wszystkie niedokończone sprawy z Wyzimie Klasztornej, Lesie na Bagnach oraz Wyzimie Handlowej przepadną.

By przejść do kolejnego rozdziału musisz wykonać wszystkie zadania główne, które znajdują się w dzienniku i dotyczą aktualnego aktu (bowiem niektóre rozciągnięte są na dłuższy okres czasu). Warto na bieżąco realizować zadania poboczne, by nie zablokować sobie do nich dostępu oraz często zapisywać grę, gdybyś przypadkiem natrafił na punkt bez powrotu.

Spis treści: Wiedźmin 1 - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wiedźmin

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.
Komentarze