Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gramy w Pentiment. To najlepiej oceniana gra na Xboxa w tym roku

Pierwsze wrażenia z początku przygody.

Pentiment zadebiutowało 15 listopada na PC oraz konsolach Xbox. Sprawdzamy, jak prezentuje się i czym właściwie jest gra, która spośród wszystkich gier na Xboxa zbiera w tym roku najwyższe oceny.

W naszym materiale zobaczycie sam początek przygody. Oś rozgrywki stanowią rozmowy z postaciami niezależnymi, prowadzenie pewnego śledztwa i odkrywanie fabuły. Tytuł Obsidian Entertainment z pewnością przykuwa też uwagę ciekawą szatą graficzną - dwuwymiarowe grafiki inspirowane są średniowiecznymi ilustracjami i manuskryptami.

Akcję umiejscowiono w XVI wieku na terenie dzisiejszych Niemiec. Historia śledzi losy początkującego artysty Andreasa, który w obliczu pewnych dramatycznych wydarzeń staje przed koniecznością rozwikłania zagmatwanej intrygi. Wszystko opiera się na dialogach, a gra nie oferuje tradycyjnego systemu walki, choć próby pozyskania kluczowych informacji czy przekonania kogoś do swoich racji można uznać za pewną formą „walki na słowa”.

Za nietuzinkowym pomysłem stoi legendarny projektant gier, Josh Sawyer, w którego dorobku znajdziemy takie pozycje, jak Icewind Dale, Fallout: New Vegas czy Pillars of Eternity. Pentiment od premiery dostępne jest w ramach usługi Xbox Game Pass.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze