Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca z Ubisoftu zapowiada nowe Splinter Cell - wydawca twierdzi, że „to tylko żart”

Czy aby na pewno?

Deweloper z Ubisoftu niespodziewanie ujawnił, że pracuje nad nową odsłoną Splinter Cell. Kiedy wieść rozeszła się w mediach, wydawca wytłumaczył, że wiadomość była tylko żartem.

Zaczęło się od wpisu Juliana Gerighty'ego na Twitterze. Dyrektor kreatywny w Ubisofcie poinformował, że zajmuje się aktualnie „następnym Splinter Cell”.

Jako że tweet przez dłuższy czas nie został usunięty, a wpis „podał dalej” Dan Hay - dyrektor kreatywny w Ubisoft Montreal - wiadomość szybko zyskała na popularności, między innymi dzięki licznym portalom zajmującym się tematyką gier.

Około pół godziny po pierwszej publikacji, Gerighty napisał na Twitterze wiadomość o treści „Ok, proszę, nie retweetujcie tego. Mogę być w tarapatach”. Deweloper zmienił też zdjęcie profilowe z logo The Division 2 na Splinter Cell, dodatkowo podsycając nadzieje miłośników serii.

W oświadczeniu wysłanym redakcji PC Gamer przedstawiciele Ubisoftu twierdzą jednak, że wiadomość była niewinnym żartem.

„Julian oczywiście żartował, jak to on. Wygląda na to, że nasi dyrektorzy kreatywni świetnie się teraz bawią. Nie mamy na tę chwilę żadnych zapowiedzi” - napisał francuski wydawca.

W międzyczasie Gerighty zmienił zdjęcie profilowe na Twitterze z powrotem na The Division 2. Nie usunął jednak żadnego ze wspomnianych wpisów.

Najnowszą odsłoną serii jest Blacklist, z 2013 roku

Niewykluczone, że deweloper rzeczywiście pracuje nad nową odsłoną Splinter Cell, ale Ubisoft nie jest jeszcze gotowy na oficjalną zapowiedź. Tym bardziej, że w 2018 roku wydawca potwierdził, że „walczy o zasoby” na kontynuację serii.

Ponadto, Sam Fisher - główny bohater szpiegowskiej serii - pojawił się w ubiegłorocznej, darmowej aktualizacji do Ghost Recon Wildlands.

Źródło: PC Gamer

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist

PS3, Xbox 360, Nintendo Wii U, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze